Filmoniada

Razem z wiosną w Centrum Kultury 105 ruszyła ”FILMONIADA” czyli czwarta edycja Dziecięcego Festiwalu Sztuki Filmowej. Oficjalnie festiwal otworzył prezydent Koszalina, następnie kolorowym korowodem dzieci udały się do siedziby CK105. Po drodze zaproszona przez organizatorów Kompania Marzeń zaprezentowała specjalnie przygotowane Magiczne animacje. W festiwalu biorą udział dzieci ze wszystkich koszalińskich szkół. Uczniowie z naszej szkoły przez dwa dni będą aktywnie uczestniczyć w tym wydarzeniu!!!Tak było w pierwszym dniu festiwalu:)


Dzień Logopedy

Dnia 06.03.2019 r. w naszej szkole odbyła się impreza związana z obchodami „Europejskiego Dnia Logopedy”. Logopedzi naszej szkoły, w Sali gimnastycznej przygotowali dla uczniów cztery stanowiska dotyczące następujących bloków tematycznych:
1. ćwiczenia i zabawy oddechowe – „Raz, dwa, trzy…. dmuchamy”
2. ćwiczenia z zakresu motoryki małej – „Sprytne ręce”
3. ćwiczenia związane z usprawnianiem motoryki artykulacyjnej – „ Gimnastyka buzi i języka”
4. ćwiczenia i zabawy słuchowe – „ Sprawne ucho”
Załączone poniżej zdjęcia pokazują, iż spotkanie przyniosło pożądane efekty. Naszym
uczniom towarzyszy uśmiech i dobre samopoczucie, co dla nas logopedów jest motywacją do dalszej, efektywnej pracy. Dziękujemy wszystkim za serdeczną, miłą atmosferę i zaangażowanie podczas tegorocznej uroczystości.

Zabawy integracyjne.

16 lutego nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali integracyjne zabawy „na macie” z elementami judo. Zajęcia takie odbywają się cyklicznie w hali sportowej „Gwardia” a  prowadzącym jest nasz ulubiony trener  Tomasz Zawadzki.  W imprezie uczestniczyli nie tylko uczniowie i nauczyciele ale także rodzice i rodzeństwo naszych wychowanków. Było super. Czekamy na kolejną przygodę z judo.

Bal karnawałowy

Tuż przed feriami  odbył się bal karnawałowy. Uczniowie bawili się, w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Całej imprezie towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu Pani Teresy z Bobolic. W celu poprawy kondycji i zwiekszeniu sił do zabawy dla wszystkich uczestników zabawy został przygotowany koktajl owocowy.  Po przerwie wszyscy wrócili do zabawy, która trwała aż do obiadu.


Alaska

W sobotę 19 stycznia uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego mieli okazję do nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach. Zabawa na lodzie wszystkich wprawiła w doskonały humor. Nawet drobne potknięcia i upadki były powodem do uśmiechu. Dziękujemy serdecznie całemu zespołowi lodowiska „Alaska” w Koszalinie

Bezpieczne ferie

Już za tydzień ferie. Dziś z funkcjonariuszem Straży Miejskiej uczyliśmy się bezpiecznych zachowań- na śniegu- w domu, gdy będziemy sami- podczas wyjazdów-  w kontakcie z nieznajomymi- i wybierania bezpiecznych miejsc do zabaw