Dzień Treningowy PTAM Kołobrzeg

19 kwietnia grupy rewalidacyjno-wychowawcze brały udział w Dniu Treningowym Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych w Kołobrzegu. W Dniu Treningowym udział brali zawodnicy: Asia, Sara,Paweł ,Michał i Szymon, którzy wspaniale reprezentowali nasz Ośrodek. Nasi dzielni sportowcy wykonali wszystkie konkurencje i wrócili do szkoły z medalami!   Wycieczka do Kołobrzegu sprawiła nam wiele radości i satysfakcji….kolejny trening za rok:)

Mistrzostwa SOSW w tenisie stołowym

Dnia 9.04 .2018r odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa SOSW w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięło udział 60 wychowanków  z Warsztatów Terapii   Zajęciowej nr 1 i 2 z  Koszalina ,Warsztatów Terapii Zajęciowej z Białogardu ,Zespołu Szkół nr 12  oraz  uczniów naszego Ośrodka .Rywalizacja toczyła się w grupach, dostarczając uczestnikom wiele sportowych emocji. W poszczególnych grupach zwyciężyli Teresa Majchrzak SOSW  ,Cezary Marczak ZSnr.12, Damian Józwiak i Anna Lass z  SOSW.  Gratulujemy!!!

Park Wodny

W dniu 14 kwietnia 2018 r., nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dla uczniów placówki – integracyjne wyjście do Parku Wodnego w Koszalinie. Łącznie w imprezie wzięło udział dwudziestu wychowanków wraz z rodzicami lub opiekunami. Wszyscy mogli korzystać z atrakcji wodnych kąpieliska. Wspólnych zabaw i radości było co niemiara. Przedsięwzięcie odbyło się dzięki uprzejmości Zarządu Obiektów Sportowych w Koszalinie, w ramach obchodów 40 – Lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koszalinie.

Palmy Wielkanocne

20 marca wychowankowie grup wychowawczych, tradycyjnie przed Wielkanoca udali się do Klubu Osiedlowego „Przylesie”, by stworzyć jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne wielkanocne palmy. Spotkanie, jak zawsze przebiegało w przemiłej atmosferze. I jak co roku, prócz wyjątkowej urody palm własnoręcznie stworzonych przez dzieci, nie zabrakło słodkości od wielkanocnego zajączka i pysznych wypieków, przygotowanych przez nasze kochane Panie z klubu.  Serdecznie dziękujemy Paniom z KSM „Przylesie” , za to że możemy uczestniczyć  w tych wyjątkowych spotkaniach, na które zawsze z niecierpliwością wszyscy oczekujemy.

Urodziny Damiana

Ogromną frajdę dla chłopców z IV i VII grupy wychowawczej dnia 19.03 sprawili
rodzice Damiana Plichty. Z okazji 17 urodzin Damiana chłopcy zostali zaproszeni do ParkuTrampolin. Zabawa była przednia, oprócz szaleństw na trampolinach, skałkach, zjeżdżalni był słodki poczęstunek i tradycyjny tort ze świeczkami, a szanowny jubilat z łatwością poradził sobie z ugaszeniem płomieni na świeczkach…
Przy okazji okazało się, że mama Damiana posiada talent fotograficzny, co widać na
zdjęciach z szalonych zabaw.  Serdeczne podziękowania rodzicom Damiana, Pani Sylwii i Panu Marcinowi za atrakcyjne, pełne niezapomnianych wrażeń popołudnie.

I dzień wiosny