Dzieci-dzieciom

Już po raz trzeci uczniowie klasy VIa wraz z rodzicami przygotowali niespodzianki dla dzieci będących pod opieką Hospicjum. W parach ze swoimi najbliższymi dzielnie oklejali serwetkami styropianowe kule. Potem ozdabiali je świecącymi cekinami, wstążeczkami i elementami samoprzylepnymi. Wszyscy włożyli w tę pracę dużo serca. Powstały piękne bombki, które na pewno ucieszą chore dzieci. Przy tej okazji składamy podziękowania  rodzicom i opiekunom, którzy chętnie angażują się w tego typu zajęcia.

Warsztaty kulinarne

Ogromne gratulacje dla Wojtka za udział w warsztatach kulinarnych „Mini Master Szefik 2018”, które odbyły się w restauracji „Fregata”. Wojtek godnie reprezentował naszą szkołę i spisał się na medal. Samodzielnie przygotował pizzę oraz sałatkę, choć regulamin przewidywał pomoc rodzica. Za to został doceniony i otrzymał specjalną nagrodę – sokowirówkę i zaproszenie do udziału w warsztatach w przyszłym roku. A szef kuchni w dowód uznania zaprosił go na sobotę na indywidualną naukę gotowania. Jesteśmy dumni z naszego kolegi.

Akcja Tak Pomagam! 2018

Już po raz siódmy, w dniu 8 grudnia 2018r. wychowankowie SOSW uczestniczyli w przedświątecznej zbiórce żywności „Akcji Tak Pomagam!” organizowanej przy współpracy z Caritas oddział Koszalin. Opiekunowie wraz z uczniami: Gabrysią  i Kacprem  zbierali żywność w sklepie Biedronka przy ulicy IV Marca w Koszalinie. Zebraliśmy pełne kosze żywności, artykułów pierwszej potrzeby i tych bardziej wykwintnych jak czekolady, inne słodycze, dobre herbaty i kawy. Darczyńców z wielkim sercem nie brakowało!!! Z niecierpliwością czekamy kolejnych świąt i kolejnej akcji, aby znów móc nieść pomoc i dać coś od siebie osobom najuboższym!!!

Mikołajkowo w klasach VI

6 grudnia, uczniów klas VI spotkała bardzo miła niespodzianka. Odwiedził ich św. Mikołaj. Przyjechał z samego rana. Ku zdziwieniu dzieci wiedział wszystko o wszystkich. Porozmawiał  dłuższą chwilę. Niektórzy, by ustrzec się rózgi, przysięgali poprawę zachowania. Mikołaj cierpliwie pozował do pamiątkowych zdjęć. Wręczył każdemu niespodziankę i pojechał dalej, bo wiele innych dzieci na Niego czekało. Obiecał, że za rok przyjedzie na dłużej.

Urodziny Paulinki

Zdrowia, szczęścia dla Paulinki w 17 urodzinki.

Było wspaniałe przyjęcie z przepysznym tortem, najserdeczniejsze życzenia, słodkie buziaki i upominek na pamiątkę. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego- uczniowie klasy VIa

Mikołajkowo….

Dnia 30 listopada  odbyły się zajęcia integracyjne w klasie II a. Uczniowie, opiekunowie i rodzeństwo wspólnie przygotowywali ozdoby świąteczne. Wszyscy wykazali się dużą pomysłowością  w ozdabianiu bombek i choinek – każda ozdoba była niepowtarzalna.