Abecadło

Nauka przez zabawę – tak można by określić przygotowanie prac na doroczną wystawę
w Pałacu Młodzieży. Tematem przewodnim było ABECADŁO a uczniowie z nauczycielami po swojemu pokazali jak widzą litery w wersji plastycznej. Na wystawie znalazły się literki małe i LITERY DUŻE, litery płaskie i litery 3D, gładziutkie, kudłate, czarne i kolorowe, rysowane, malowane, wyklejane i wyszywane. Trudno więc zapomnieć te zwariowane litery i też trochę o to chodziło by bawiąc się utrwalać te skomplikowane kształty. Aby inni mogli zapoznać się z naszą twórczością panie Małgosie i pani Julita skomponowały miłą dla oka prezentację w Pałacu Młodzieży, w którym właśnie odbywały się „dni otwarte” co dało okazję do zaprezentowania się szerszej publiczności.

Viva Italia

W konkursie plastycznym „VIVA ITALIA!” inspirowanym kulturą i literaturą włoską zorganizowanym przez Koszalińską Bibliotekę Koszalińską nasze wychowanki zdobyły nagrody. Serdecznie gratulujemy Julce i Kornelii za ciekawie wykonane plastyczne i życzymy dalszych sukcesów. Dziewczynki nagrody odebrały podczas uroczystości X Nocy Włoskiej w Bibliotece w dniu 26 kwietnia 2019 roku.

Wiosna, wiosna ach to Ty.

Wychowankowie drugiej grupy rewalidacyjno – wychowawczej wykorzystując zmysł dotyku, za pomocą materiałów o różnej fakturze stworzyli prace ukazujące piękno budzącej się do życia  przyrody

Akcja Tak Pomagam!

Już po raz ósmy, w dniu 30 marca 2019r. wychowankowie SOSW uczestniczyli w przedświątecznej zbiórce żywności „Akcji Tak Pomagam!” organizowanej przy współpracy z Caritas oddział Koszalin. Opiekunowie: Katarzyna Szyszkowska oraz Agnieszka Piórkowska wraz z uczniami: Agnieszką i Kacprem zbierali żywność w sklepie Biedronka przy ulicy IV Marca w Koszalinie.Zebraliśmy dwa pełne kosze żywności, artykułów pierwszej potrzeby i tych bardziej wykwintnych jak czekolady, inne słodycze, dobre herbaty i kawy. Darczyńców z wielkim sercem nie brakowało !!!            Z niecierpliwością czekamy kolejnych świąt i kolejnej akcji, aby znów móc nieść pomoc i dać coś od siebie osobom najuboższym.

Mistrzostwa Ośrodka

W dniu 27.03.2019 r. odbyły się XV Otwarte Mistrzostwa Ośrodka w Tenisie Stołowym.
Zawodnicy podzieleni byli  na cztery grupy. Spotkanie dostarczyło uczestnikom oraz kibicom mnóstwo pozytywnych emocji. Atmosfera podczas rywalizacji była tak przyjazna, że wszyscy uczestnicy mogli poczuć się wygranymi. Na zwycięzców czekały puchary i dyplomy a wszyscy uczestnicy otrzymali słodkości aby miło wspominać spędzony razem czas i uzupełnić utracone zapasy energii.
W turnieju wzięło udział 54 zawodników.

Jajo…kura…

„Jajo, kura” – taki temat nosiły warsztaty zorganizowane w naszej klasie.Czy kogut i kura to dobrana para? Kto jeszcze znosi jajka? Kurnik to mieszkanie tylko dla kur? Tego dowiedzieliśmy się właśnie w trakcie zajęć.