Turniej Tenisa Stołowego

14 listopada 2017 w Szczecinie odbył się IV Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych – Polska Regionu Zachodniopomorskiego. Nasza szkole reprezentowali: Monika , Dominika , Teresa  i Filip . Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” w trzech kategoriach wiekowych. Nasza ekipa wróciła z imprezy z medalami. Wszyscy walczyli o każdy punkt do końca. Zawody miały na celu popularyzacje tenisa stołowego wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz rozwijanie aktywności ruchowej. Opiekunami naszych reprezentantów byli: Agnieszka Walińska i Waldemar Kuźnicki.

Wycieczka do Muzeum

31.X.2017r uczniowie klas III c, V, VI a oraz  VI c, III PC , II  A wybrali się do Muzeum w Koszalinie. Oglądali tam wystawy stałe oraz czasowe. Na makiecie zobaczyli , jak dawniej wyglądał Koszalin- był zamek i dwie bramy wjazdowe do miasta. Oglądali też ciekawe zbiory portretów, mebli, ubrań z poprzednich epok. Niespodzianką było to, że wybrane eksponaty można było wziąć do ręki, jak żelazko rozgrzewane gorącym węglem, wagę do ważenia np. worków z mąką, pistolet na kapiszony. Dowiedzieli się też, że w obecnym  muzeum dawno temu mieścił się  młyn. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni z nadzieją, że jeszcze kiedyś  tam wrócą.

Pożegnania nadszedł czas

Dwie Grażynki oszalały, gdy się z ZUS-u dowiedziały,ze już czas na cudne lata i nie ważna już wypłata. ZUS obiecał im kokosy- teraz lecą zwiedzać Barbadosy.

Naszym Paniom Grażynkom życzymy wszystkiego najlepszego !

 

 

Pasowanie na ucznia

Dnia 20 października w naszej szkole odbyło się Pasowanie na Ucznia. Do grona uczniów dołączyli uczniowie: dwie Kasia, dwie Julki, Kornelia i Ignacy oraz  Michał. Było to bardzo ważne wydarzenie w życiu dzieci oraz ich najbliższych i całej szkoły. Oby nauka przynosiła im jak najwięcej przyjemności…tego  wszyscy im życzymy.

Przedszkolaczki z grupy II

Przedszkolaki z grupy II korzystają z pięknej jesiennej pogody.