Bezpieczna droga do szkoły.

Uczniowie ze starszych klas szkoły podstawowej oraz przysposabiającej do pracy wspólnie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej omawiali niebezpieczeństwa, jakie na nas czyhają po wyjściu z domu. Marysia bardzo poprawnie zademonstrowała pozycję „na żółwia”, jaką należy przyjąć w przypadku spotkania z agresywnym psem. Natomiast Łukasz wzorowo pokazał, jak zachowujemy się na przejściu dla pieszych. Film „Zasady ruchu trzeba znać koniecznie” stanowił przypomnienie znaków drogowych i był podsumowaniem spotkania. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali opaski odblaskowe.

Spotkanie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej

Dzieci z grup przedszkolnych i I klasy szkoły podstawowej bawiły się w „Miasteczku ruchu drogowego” pod okiem funkcjonariusza Straży miejskiej. Uczyły się właściwych zachowań na ulicy- przechodziły przez przejście dla pieszych z zachowaniem bezpieczeństwa, zwracały uwagę na kolor światła, rozpoznawały znaki drogowe umieszczone przy przejściu, jeździły samochodami i kierowały ruchem. To spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości i zadowolenia . Każdy uczestnik zabawy otrzymał znaczek odblaskowy.

Akademia Leśnej Przygody

„Akademia Leśnej Przygody” to miejsce, w którym przeżyliśmy wspaniałe chwile w otoczeniu przyrody. Poznaliśmy pracę leśniczego , zadania Koła Łowieckiego i straży leśnej. Bardzo zaskoczyła nas informacja, że w lesie są też specjalnie oznakowane drogi pożarowe .Są też słupki graniczne- one pełnią ważną rolę. Gdy zgubimy się w lesie, należy zadzwonić pod numer alarmowy i podać cyfry ze słupka, a straż leśna szybko nas odnajdzie. Szkoda tylko , że tak szybko upłynął nam czas.