Wycieczka do schroniska

W dniach 5 – 16 listopada 2012 roku w naszym ośrodku została przeprowadzona akcja pod nazwą „Pies i książka twój przyjaciel”. Była to odpowiedź na apel dyrektora Schroniska dla bezdomnych zwierząt „Leśny Zakątek” w Koszalinie o wsparcie rzeczowe i finansowe nowo wybudowanego obiektu. Głównym celem tego przedsięwzięcia było zebranie funduszy na zakup karmy dla zwierząt oraz zbiórka koców, kołder, poduszek itp., niezbędnych do ocieplenia kojców dla zwierząt w okresie zimowym.
W ramach prowadzonej akcji na holu przy wejściu do ośrodka zorganizowany został kiermasz książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pieczę nad sprzedażą książek oraz zbiórką pieniędzy sprawowali uczniowie z klas przysposabiających do pracy oraz gimnazjum. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, rodziców a także pracowników szkoły. Ze sprzedaży książek, oraz dzięki ofiarodawcom środków pieniężnych udało nam się zebrać ponad 300 złotych. Za zebrane pieniążki zakupiliśmy 100 kg karmy dla psów i kotów. Uczniowie naszej szkoły podarowali dodatkowo 20 kg karmy.
W dniu 20 listopada jako zwieńczenie naszej akcji odbyła się wycieczka do schroniska. Grupa najbardziej aktywnych osób, biorących udział w przedsięwzięciu wraz z opiekunami Panią Dorotą Arasztowską oraz Panią Agnieszką Piórkowską – organizatorkami całego pomysłu wyjechała do schroniska. Na miejscu przekazaliśmy zakupioną karmę, zebrane produkty spożywcze ( kaszę, makaron, ryż itp.), oraz zebrane rzeczy przydatne do ociepleń boksów dla zwierząt. Podarowaliśmy również inne akcesoria dla zwierząt: smyczki, obróżki, gryzaki dla szczeniaków. Pracownik schroniska oprowadziła nas również po terenie całego, nowo wybudowanego obiektu. Zwiedziliśmy „kociarnię”, odwiedziliśmy pieski przebywające w boksach, posłuchaliśmy ciekawych historii dotyczących losów niektórych z nich. Nasza przewodniczka po schronisku pouczyła nas również jak należy zachować się w przypadku kontaktu z bezpańskim psem, oraz przekazała zasady adopcji zwierząt. Wizyta w schronisku zrobiła na nas ogromne wrażenie. Mimo bardzo dobrych warunków, w jakich przebywają zwierzęta, było nam ich ogromnie żal.