Przyjęcie urodzinowe

Urodziny, to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. W naszym przedszkolu te wyjątkowe dni obchodzimy bardzo uroczyście.
W piątek 11 października swoje 6 urodziny świętowała Katarzyna.
Rano, kiedy Kasia weszła do sali krzyknęliśmy chórem „WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!”. Kasia została mianowana królową. Nastąpiło uroczyste założenie korony i szlachetnych korali. W tym dniu królowa zasiadała na tronie i była najważniejszą osobą w przedszkolu. Aby było wesoło i kolorowo wszystkie przedszkolaki mogły pomalować sobie buzie.
Najpierw każdy, kto chciał mógł powiedzieć Kasi coś miłego: że ma ładną sukienkę, piękną fryzurę czy miło się uśmiecha. Wszyscy według własnych pomysłów składali życzenia. Chłopcy, jak przystało na dżentelmenów, wręczyli Kasi własnoręcznie wykonane kwiaty a Gabrysia w imieniu wszystkich podarowała jubilatce urodzinową niespodziankę. Był także symboliczny tort ze świeczką, którą udało się Kasi zdmuchnąć za pierwszym razem.
Do naszego przyjęcia dołączyła także babcia Kasi, co wywołało jeszcze więcej uśmiechu i radości.
Wszyscy razem tańczyliśmy, braliśmy udział w zabawach i konkursach. Chwilą wytchnienia po tak dużej dawce wrażeń były relaksacyjne masaże do wiersza
„Urodziny misia Zbysia”. Następnie solenizantka królowa zaprosiła nas na poczęstunek. Na stolikach znalazły się łakocie i słodkości. Każdy kto chciał, mógł samodzielnie przygotować sobie małe co nieco. Z uwagi na fakt, że wszyscy lubimy witaminki, nie zabrakło także zdrowego akcentu w postaci soków i owocowych przekąsek.
Po uczcie, gdy królowa bawiła się ulubioną zabawką wszystkie przedszkolaki wykonały dla Niej książeczkę – malowankę, która będzie stanowiła urodzinową pamiątkę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.