Mikołajkowe Zawody Pływackie dla Osób Niepełnosprawnych

W dniu 8 grudnia 2013 roku w Policach rozegrane zostały Mikołajkowe Zawody Pływackie dla Osób Niepełnosprawnych.
Uczestnikami zawodów byli uczniowie i wychowankowie szkół i placówek specjalnych województwa zachodniopomorskiego takie jak: SOSW Dzieci Niesłyszących w Szczecinie, SOSW dzieci słabo słyszących w Szczecinie, SOSW Police, SOSW Tanowo, MOW Trzebie, SOSW Suliszewo, SOSW nr 1 DNR Police.
Naszą placówkę reprezentowali: Gabriela Pazio, Aleksandra Romańska, Beata Woś, Michał Śmieżewski, Grzegorz Soroka, Dominik Wojtera i Patryk Zawicki.
Wszyscy rywalizowali na dystansie 25 m stylem dowolnych, natomiast Michał Śmieżewski, Dominik Wojtera oraz Patryk Zawicki dodatkowo na dystansie 50 m stylem dowolnym.
Wśród 11 dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych najbliżej medalu była Aleksandra Romańska, która uplasowała się tuż za podjum na czwartym miejscu. Wśród 34 startujących chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych nasi wychowankowie uplasowali się w środku tabeli.
Łącznie w zawodach wystartowało ok. 100 zawodników i zawodniczek. Atrakcją imprezy był Mikołaj, który wszystkim wręczał świąteczne paczki, pozdrawiał i pozował do zdjęć. Zawody nie miały rangi Olimpiad Specjalnych, jednak bardzo dobrze spełniły rolę integracyjną, dbając o pogodną atmosferę, bezpieczeństwo oraz stwarzając warunki do dobrej zabawy „na sportowo”.