Zawody pływackie

29 lutego 2012 roku w Szczecinie odbyły się pływackie zawody dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Organizatorami imprezy byli: Uczniowski Klub Sportowy „Iskierka”, działający przy Zespole Szkół Specjalnych nr 12 w Szczecinie oraz Olimpiady Specjalne – Polska.
W zawodach wystartowało wielu zawodników z warsztatów terapeutycznych oraz specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych regionu zachodniopomorskiego.
Naszą placówkę reprezentowali : Gabriela Pazio, Aleksandra Romańska, Kamil Gała, Michał Śmieżewski oraz po raz pierwszy – Dominik Wojtera.
Ze względu na przeziębienie w zespole nie pojawił się Patryk Zawicki.
Wszyscy uczniowie startowali na dystansie 25 m.
Klasyfikacja po zakończeniu zawodów przedstawiała się następująco: Gabriela Pazio – 25m stylem grzbietowym – III m, Aleksandra Romańska – 25m stylem dowolnym – II m, Kamil Gała – 25m stylem dowolnym – III m, Michał Śmieżewski – 25m stylem dowolnym – II m, Dominik Wojtera – 25m „strzałką” z deską – I m
Zawody przebiegały w atmosferze zdrowej, uczciwej rywalizacji. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę.
Opiekunem ekipy SOSW Koszalin była Agnieszka Walińska

Gazetka I półrocze 2011/12

Zaszufladkowano do kategorii Gazetka

Spotkanie integracyjne

W dniu 23.02.2012r. odbyło się spotkanie integracyjne prowadzone w ramach innowacji pedagogicznej „Poznajemy siebie i innych” (Anna Duszyńska, Agata Skóra).

W naszym Ośrodku gościły dzieci z grupy piątej z Przedszkola Miejskiego nr3. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.15 i trwało przez dwie jednostki lekcyjne.

Celem tego spotkania była integracja środowisk (naszych podopiecznych i ich zdrowych rówieśników), nawiązanie bliższych relacji pomiędzy uczestnikami spotkania oraz podniesienie wiary w siebie i swoje możliwości podczas podejmowania nowych aktywności proponowanych przez prowadzących.

Podczas spotkania dzieci miały okazję uczestniczyć w aktywnościach prowadzonych metodą Weroniki Sherborne , zabawach ruchowych oraz muzyczno-tanecznych.

Uczestnikami spotkania były dzieci z I i II grupy przedszkolnej oraz uczniowie z II i III klasy szkoły podstawowej.

Dzień Myśli Braterskiej

Dzień Myśli Braterskiej to najważniejsze w roku harcerskim spotkanie drużyn Nieprzetartego Szlaku. Dzień ten to obchodzona na całym świecie rocznica urodzin generała Baden Powella – założyciela skautingu. Z tej okazji odwiedzili nasz :bracia: z Drużyny Harcerskiej „Jeżyki” z DPS Nowe Bielice oraz przedstawiciele Hufca Ziemi Koszalińskiej. Historię Dnia oraz osobę założyciela przypomniał druh Paweł z Hufca, natomiast temat rocznych obchodów przedstawił w sposób obrazowy druh Kazimierz, nasz przyboczny. Tematem tegorocznego obchodu było ekologiczne wspomaganie świata poprzez bycie „światłoczułym” – czyli oszczędzanie energii, wody i segregowanie śmieci. Miłym akcentem tego Święta była zmiana sznura przez druhnę Ewę – demokratycznie została wybrana przez druhenki z zastępu „Stokrotki” na zastępową. Na zakończenie części oficjalnej spotkania wymieniliśmy się kartkami z życzeniami – myślami gen.Baden Powella – przygotowanymi przez druha Kazimierza i druhnę Marysie. Potem były jeszcze piosenki harcerskie, pląsy i harcerski krąg oraz słodki poczęstunek.

Dh.drużynowa 4 TDHNS „DREPTUSIE” phm. Anna Osuchowska

Bal karnawałowo-walentynkowy

Dnia 14 lutego 2012r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się bal karnawałowo-walentynkowy. W balu uczestniczyli uczniowie wszystkich klas ośrodka. Zabawę uatrakcyjniła orkiestra. Korowody i tańce poprowadził wodzirej. W przerwach między tańcami uczniowie brali udział w konkursach.Zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody. Pod koniec zabawy odczytana została poczta walentynkowa. Niespodzianką była walentynka w kształcie pięknego czerwonego serca. Przez dwie godziny wszyscy wspaniale się bawili.