Mistrzostwa Ośrodka w Tenisie Stołowym

W dniu 29.03.2012r. odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Ośrodka w Tenisie Stołowym. Rywalizacja pomiędzy zawodnikami odbyła się w dwóch grupach, których podział podyktowany był poziomem opanowania techniki gry w tenisa stołowego.
O godzinie 9.00 rozpoczęły się mecze pomiędzy zawodnikami z naszego ośrodka. Dziewczynki i chłopcy z tej grupy walczyli w systemie pucharowym. Klasyfikacja w tej grupie wyglądała następująco: I miejsce Monika Klata, II miejsce Magda Stocka, III Ewa Masierak(dziewczęta), I miejsce Mateusz Krucoń, II miejsceGrzegorz Soroka, III Michał Śmieżewski (chłopcy).
O godzinie 10.00 rozpoczęły mecze z udziałem zaproszonych gości- zawodników z WTZ I i WTZ II oraz z ZS nr 12. W grupie dziewcząt zwyciężyła Alicja Sufranek, II miejsce przypadło w udziale Dominice Speiser, kolejne Magdzie Dudzińskiej. W grupie chłopców I miejsce zajął Krzysztof Zieliński , zaraz za nim byli kolejno Patryk Zawicki oraz Leszek Krasowski z ZS nr 12.
Atmosfera podczas turnieju była pełna emocji, a duch walki towarzyszył każdemu zawodnikowi. Walka niejednokrotnie była bardzo wyrównana, a o zwycięstwie decydował łud szczęścia.
Łącznie w imprezie wzięło udział 38 zawodników w tym 12 zaproszonych z zaprzyjaźnionych placówek.
Organizatorzy: A. Duszyńska, A. Janko, W. Bebich, W. Kuźnicki

Nordic Walking

W dniu 27 marca 2012 podopieczni z grup wychowawczych w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Koszalinie należący do sekcji Nordic Walking wraz z opiekunami Elżbietą Rychel i Elizą Iwanowską uczestniczyli w zajęciach instruktażowych Nornic Walking na terenie Ośrodka. Zajęcia zostały przeprowadzone pod czujnym okiem kierownika i instruktora Klubu KSM Przylesie Urszuli Ratuszyńskiej i Leszka Ratuszyńskiego – instruktora sekcji Nornic Walking działającej przy Klubie.

Pierwszy Dzień Wiosny

Prace uczniów

Prace uczniów, które zostały wykonane na wystawę pt „Cztery pory roku” i były wyeksponowane w Pałacu Młodzieży w Koszalinie oraz w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Twórcami pracy byli uczniowie wszystkich szkół (podstawowa, gimnazjum i przysposabiająca do pracy).

Palmy świąteczne

20 marca 2012 podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Koszalinie wzięli udział w wielkanocnym spotkaniu przedświątecznym w Klubie Seniora KSM Przylesie. Wspólnie z klubowiczami wykonywali Palmy świąteczne. Wychowankowie dzielili się wiedzą na temat zwyczajów i tradycji Świąt Wielkiej Nocy. Dzieci najbardziej ucieszyły się z prezentów od wielkanocnego Zajączka. Uwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek przy wspólnym stole. Każdy z uczestników mógł zabrać wykonaną przez siebie Palmę do domu aby uświetniły i podkreśliły atmosferę tych rodzinnych świąt. Udział w spotkaniu wzięło 10 dzieci z grup wychowawczych I, II, III oraz zespołu taneczno – artystycznego „Tęcza” działającego w SOSW. Dzieciom towarzyszyli opiekunowie: Elżbieta Rychel, Anna Zielinkiewicz, Joanna Wnuk – Krasieńko, Eliza Iwanowska.

Dzień kobiet

W tym dniu panowie zorganizowali uroczysty apel, w którym uczestniczyli wszyscy pracownicy placówki, rodzice, uczniowie oraz nasze panie emerytki. Uroczystość uświetniły występy zespołu Rytm pod kierunkiem pani Agnieszki Skrzypczak w składzie: Ewelina Kołodziejczyk, Alicja Sufranek i Magdalena Dudzińska oraz Michał Śmieżewski, Paweł Hejman, Krzysztof Zieliński i Grzegorz Soroka. Obecnych zachwyciła prezentacja wiązanki tańców, w tym tańca w rytmie swinga.
Artyści klas najmłodszych pod kierunkiem pani M.Łuczków z wdziękiem przedstawili inscenizację piosenki Popatrzcie na mnie”.
Następnie gimnazjaliści wykonali utwór instrumentalny „Wstęp do gamy”. Na koniec panowie zadedykowali swoje życzenia wszystkim obecnym Paniom i zaprosili na dalszy ciąg imprezy. Przy słodkim poczęstunku wszystkie zaproszone Panie mogły cieszyć się swoim świętem.