Spotkanie z drużyną Rugby

W dniu 26 października o godz. 11 na teranie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koszalinie odbyło się INTEGRACYJNE SPOTKANIE Z DRUŻYNĄ KOSMAZ RUGBY KOSZALIN. Udział w niej wzięło 6 zawodników wraz z trenerem p. L.Kościelniakiem oraz uczniowie SOSW- klas gimnazjalnych i Przysposabiających do Pracy.
Organizatorem i pomysłodawczynią była p. A.Skrzypczak-Kiepiela oraz A.Walińska i A. Duszyńska.
Celem spotkania była integracja uczniów ze sportowym środowiskiem lokalnym,propagowanie rugby jako jednej z mało znanej i popularnej dyscypliny sportowej oraz promocja sportu i zdrowego stylu życia.
Spotkanie składało się z III części. Na wstępie trener drużyny Kosmaz Rugby Koszalin p.Leszek Kościelniak opowiedział historię i geneze powstania rugby oraz przedstawił podstawowe zasady i przepisy gry. W drugiej części odbył się pokaz gry rugby przez koszalińskich zawodników. Najwięcej emocji wzbudziła część trzecia,w której to trener zaktywizował uczniów naszej placówki i w atmosferze miłej zabawy włączył ich do wspólnej gry z profesjonalistami.
Na koniec imprezy drużyna rugbistów otrzymała podziękowanie oraz upominek wykonany przez uczniów Ośrodka dedykowany sportowcom rugby.

Wyjazd rehabilitacyjno-wypoczynkowy

W dniach 19-21.X.2012 r. wychowankowie grup rewalidacyjno – wychowawczych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Koszalinie wraz z rodzicami i opiekunami uczestniczyli w wyjeździe wypoczynkowo-rehabilitacyjnym do Domu Wczasów Dziecięcych w Połczynie Zdroju.
W ramach pobytu organizatorzy zapewnili specjalistyczne zabiegi rehabilitacyjne, takie jak: masaż klasyczny, perełkowy, borowinowy, wirówkowy kończyn górnych i dolnych, zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków, gimnastykę leczniczą, basen – to coś dla ciała.
Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała spacerom po Parku Zdrojowym i okolicy. Nieprzeciętne walory przyrody, atmosfera, impreza plenerowa przy grillu zaspokoiły potrzeby duchowe uczestników.Wypoczęci i zrelaksowani wracaliśmy do Koszalina z nadzieją, że był to pierwszy, ale nie ostatni wyjazd naszych grup. A więc do ….
Koszty uczestnictwa zostały pokryte z funduszy „Zakręconej akcji”.

Dzień Edukacji

Bezpiecznie w ruchu drogowym

W dniu 11.X.2012r uczniowie klas gimnazjalnych i przysposabiających do pracy spotkali się z policjantem, by w miłej atmosferze przypomnieć i utrwalić sobie wiadomości o zasadach poruszania się w mieście i poza miastem, znakach drogowych i sygnałach świetlnych. Ciekawą formą była prezentacja multimedialna, dzięki czemu omawiane były najczęściej spotykane sytuacje na drodze i skrzyżowaniu oraz wskazany prawidłowy sposób zachowania się w danej chwili. To spotkanie uświadomiło wychowankom , jakie znaczenie dla kierowcy ma poprawne zachowanie się pieszego na przejściu oraz potrzebę uczenia się przepisów ruchu drogowego i konieczność ich przestrzegania w celu zadbania o swoje bezpieczeństwo na drodze. Na zakończenie uczniowie otrzymali „Elementarz zasad bezpieczeństwa”.
Spotkanie zostało zorganizowane przez opiekunów Koła PCK

Święto pieczonego ziemniaka