Jasełka

Jasełka w najmłodszej odsłonie

W dniu dzisiejszym dzieci z Przedszkola nr 36 przy SOSW w Koszalinie zostały zaproszone przez maluchów z Przedszkola nr 12 w Koszalinie do obejrzenia świątecznej inscenizacji.
Tym razem za scenę posłużyły przytulne wnętrza restauracji Viva Italia w Koszalinie. Mali aktorzy z wielkim przejęciem i należytą powagą recytowali swoje role a przepiękna scenografia i gustownie dobrane stroje od razu wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Ale to nie był koniec dzisiejszych niespodzianek. Pan Z. Derebecki – dyrektor BTD w Koszalinie przeczytał wszystkim piękną wigilijną opowieść, której dzieci słuchały z wielkim zaciekawieniem. W podziękowaniu za zaproszenie i trud włożony w przygotowanie przedstawienia wręczyliśmy naszym kolegom laurki i łakocie.
Takie integracyjne spotkania niosą za sobą nieocenione korzyści. Wpływają na wyrabianie postaw tolerancji i szacunku, pozwalają włączać dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w nurt życia społecznego, sprzyjają nawiązywaniu bliższych kontaktów z rówieśnikami.
Tym większa nasze podziękowania dla Pani Agaty Kaczmarek – wychowawczyni grupy i deklaracja, że to nie ostatnie nasze spotkanie.

Bezpieczeństwo pożarowe

Kwestia bezpieczeństwa to jedno z najważniejszych zagadnień, które dzieci powinny opanować w jak najmłodszym wieku. Z tego powodu w dniu 17.XII.2012 wychowanków Ośrodka odwiedził strażak. Zapoznał uczniów z programem profilaktyki „Żyj bezpiecznie”.
Omówił zagadnienia zachowania bezpieczeństwa szczególnie w sytuacji, gdy dzieci zostają same w domu i z nudów wymyślają różne zabawy. Wiele uwagi poświęcił okresowi Świąt Bożego Narodzenia, gdy na choince zapalamy lampki lub świeczki. Zaprezentował krótki film o tym, w jak szybkim tempie od choinki rozprzestrzenia się pożar i obejmuje całe mieszkanie. Zwrócił też uwagę na okres sylwestrowy i związane z nim petardy i fajerwerki, które mogą stanowić poważne zagrożenie naszego życia i zdrowia. Przypomniał zakazy związane z zabawami na powietrzu, a więc zakaz zabaw na zamarzniętych zbiornikach wodnych, zjazdy na sankach w pobliżu tras komunikacyjnych, rzucania śnieżkami w pojazdy. Na zakończenie wręczył wszystkim wychowankom ulotki , których treść przestrzega przed niebezpieczeństwami, na które możemy być narażeni.
Spotkanie zorganizowali opiekunowie Koła PCK.

Mikołaj jest wśród nas…

XIV Świąteczny Turniej Siatkówki

XIV Świąteczny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora SOSW odbył się 13 grudnia 2012 r. W tegorocznych zawodach obok uczniów naszej placówki, wzięły udział drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 7 i 18, Zespołu Szkół nr 12, Gimnazjum nr 5 oraz absolwenci Szkoły Podstawowej nr 7. Na początku turnieju odbyło się spotkanie z wybitnymi sportowcami – para olimpijczykami. Byli to zawodnicy klubu sportowego START Koszalin- panowie Ryszard Fornalczyk, Maciej Sochal oraz Grzegorz Lanzer. Wielokrotni medaliści Polski, Europy i świata, uczestnicy paraolimpiady w Atlancie, Barcelonie i Londynie. Nasi goście opowiedzieli o swoich sportowych sukcesach, zachęcali do treningów oraz przekonywali , że sport jest dla wszystkich. Uczestnicy spotkania mogli spróbować swoich sił w konkurencji paraolimpijskiej – wyciskanie sztangi w leżeniu. Następnie rozpoczęły się mecze w siatkówkę. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach. W grupie dzieci młodszych wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 18, w grupie dzieci starszych absolwenci Szkoły Podstawowej nr 7. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali Katarzyna Orłowska ze SP nr 18 i Krzysztof Zieliński uczeń naszej placówki. Wszystkim drużynom aktywnie kibicował, utworzony z uczniów klas Przysposobienia do Pracy „ Klub dobrego kibica”. W zawodach nie było przegranych. Wszyscy otrzymali nagrody. Cała impreza odbyła się w radosnej, świątecznej atmosferze.

Spotkanie opłatkowe

12.12.2012 to radosna data dla wychowanków grup rewalidacyjno – wychowawczych naszego Ośrodka. W tym dniu w Klubie Osiedlowym Przylesie odbyło się tradycyjne doroczne spotkanie opłatkowe. Udział w nim wzięły dzieci wraz z rodzicami, opiekunami i zaproszeni goście. Tym szczególnym i najbardziej oczekiwanym był Mikołaj. Wszystkie grzeczne dzieci – a tylko takie uczęszczają na zajęcia – otrzymały paczki pełne słodkich niespodzianek. Na stołach znalazły się pyszności świąteczne, a atmosferę uświetniał zespół śpiewaczy. Impreza została sfinansowana ze środków pochodzących z „Zakręconej akcji”.
Z życzeniami zdrowych i wesołych świat oraz szczęśliwego Nowego 2013 Roku
Wychowawcy grup r-w SOSW Koszalin