Dzień Mamy

Swoje Mamy kochamy
I życzenia im składamy
27 maja dzieci z Przedszkola nr 36 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym obchodziły święto swoich Mam.W tym szczególnym dniu przedszkolaki z grupy I przygotowały dla zaproszonych gości taneczny upominek.Dzieci zaprezentowały muzyczno-ruchowe inscenizacje piosenek: „Kwiatki dla Mamy” oraz „Mali muzykanci”. Przedstawiły także taniec z chustami, w którym wykazały własną aktywność tańcząc wg. własnych pomysłów.Wzruszone Mamy dziękowały swoim pociechom gromkimi brawami i słodkimi całuskami. Każdy przedszkolak wręczył także swojej Mamie bardzo długą i bardzo czerwoną różę.Dopełnieniem uroczystości był wspólny poczęstunek, który umilił to szczególne spotkanie.

Wycieczka do Bytowa

W dniu 22.05.2013.odbyła się wycieczka autokarowa uczniów klas IPa,IIPa,IIIPa oraz gimnazjum pod opieką wychowawców. Już o godzinie 8.00 został podstawiony autokar. Sympatyczny Pan Kierowca zaprosił nas najpierw na wycieczkę do elektrowni wodnej w Żydowie.Tu podziwialiśmy piękne widoki, ale przede wszystkim poznaliśmy jedno ze źródeł energii elektrycznej. Następnie wesoły autobus bezpiecznie zawiózł nas do zamku krzyżackiego w Bytowie.Średniowieczna budowla wywarła na nas niesamowite wrażenie. Wszyscy zapomnieliśmy o swych fobiach, lękach. Z przejęciem    wspinaliśmy się wąskimi korytarzami.Poznawaliśmy zwyczaje mieszkańców średniowiecznego zamku. Na dziedzińcu po kolei, daliśmy się zakuć w dyby. Nawet Karolina M. i Michał D.poddali się tej próbie. W nagrode za dobre zachowanie poszliśmy na pyszny kebab i lody.To była bardzo ciekawa wycieczka. Dziękujemy Panu Kierowcy za cierpliwość i uśmiech.

Piknik Integracyjny

Dnia 17 maja 2013 roku piętnaścioro dzieci ze SOSW w Koszalinie wraz z nauczycielkami miała przyjemność uczestniczyć w Pikniku Integracyjnym Osób Niepełnosprawnych „Podajmy Sobie Ręce” w Darłowie. W pikniku tym brały udział osoby niepełnosprawne z całego powiatu sławieńskiego. Byliśmy gośćmi specjalnymi, więc zostaliśmy przyjęci i ugoszczeni w naprawdę specjalny sposób. Pogoda była wręcz wymarzona na piknik a atmosfera imprezy bardzo przyjazna. Na dzieci czekały różne atrakcje: gry, zabawy, występy artystyczne oraz poczęstunek…bardzo smakowity: ciasta, kiełbaski, bigos, grochówka, napoje… Nasi uczniowie mieli okazję, z jak najlepszej strony, zaprezentować SOSW, poprzez pokazanie swoich umiejętności tanecznych i tym samym wzbudzili wielki zachwyt i podziw wielu osób. Występ artystyczny przygotowała Pani Małgorzata Łuczków. Na zakończenie otrzymaliśmy dyplom za uczestnictwo oraz słodycze, jednak nie to było najważniejsze…Najważniejsza była radość i ogromne zaangażowanie naszych podopiecznych…za które bardzo im dziękuję.

Testy Umiejętności Uczniowskich – klasy gimnazjalne

15 maja 2013r. to „ ciężki” dzień dla gimnazjalistów z klasy III – testy. Każdy z nas ubrał białą bluzkę lub koszulę i ze skupioną twarzą przyszedł do szkoły. Ciekawe jakie zadania trzeba będzie rozwiązać? Oj pociliśmy się mocno, bo nasze panie wymyśliły bardzo trudne zadania dla nas. Trzeba było czytać, pisać, liczyć , rysować zegary i zaznaczać czas . Niektórzy musieli przyszyć guziki. Jak coś się nie udawało, to w pobliżu była pani, która troszkę pomogła. Dzięki temu wszystkie zadania udało się rozwiązać. Więc można skończyć gimnazjum i starać się o przyjęcie do szkoły przysposabiającej do pracy.

Wizyta w siedzibie Straży Miejskiej w Koszalinie

14.V.2013r wychowankowie grup wychowawczych wybrali się z wizytą do Straży Miejskiej. Poznali pomieszczenia, sprzęt i pojazdy, które wykorzystywane są w codziennej pracy. Ogromną atrakcją była możliwość siedzenia na skuterze oraz przejażdżka rowerami służbowymi. Młodsi wychowankowie przymierzali czapki i kaski, co sprawiło im wielką radość. Pan Krzysztof bardzo ciekawie opowiadał o sprawach, którymi zajmuje się na co dzień. W okresie wiosennym sprawdza, czy mieszkańcy Koszalina stosują się do wprowadzonego niedawno zakazu spalania odpadów na terenie ogródków działkowych. Wprowadzony został on w trosce o jakość naszego życia i stan środowiska. Zachęcał do segregowania odpadów. Każdy wychowanek otrzymał kolorowe książeczki : „Co robić z odpadami?”, „Odpady źródłem ekologicznej energii odnawialnej”, „Naucz się, jak postępować z odpadami”. Spotkanie było bardzo ciekawe, a zorganizowane zostało przez opiekunów Koła PCK.