Zostań Świętym Mikołajem

Wychowankowie naszego ośrodka postanowili kolejny raz pomóc zwierzętom przebywającym w Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt „Leśny Zakątek” w Koszalinie. W grudniu 2013 roku zorganizowaliśmy w szkole akcję pod nazwą : Zostań Świętym Mikołajem i zrób paczkę dla zwierząt w schronisku. W ramach tego przedsięwzięcia zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla psów i kotów oraz różnych rzeczy, które mogą posłużyć do ociepleń kojców i legowisk dla zwierząt (koce, poduszki, ręczniki itp.). Zebraliśmy również od ofiarodawców środki pieniężne, które przeznaczyliśmy na zakup karmy, misek, smyczek i przysmaków dla zwierząt. Zgromadzone rzeczy zapakowaliśmy w symboliczne paczki i w dniu 20 grudnia 2013 wybraliśmy się z wizytą do schroniska. Na wycieczkę pojechali uczniowie z klas gimnazjalnych oraz przedszkolaki z II grupy. Na miejscu przekazaliśmy pracownikowi schroniska przygotowane przez siebie paczki i poszliśmy odwiedzić zwierzęta. Udaliśmy się do kociarni, gdzie mogliśmy pobawić się z małymi kotkami oraz wyłożyć karmę do i misek kotków. Następnie poszliśmy odwiedzić psy przebywające w boksach. Nasza przewodniczka opowiedziała nam również jak przygotowuje się pomieszczenia dla zwierząt do nadejścia zimy, mrozów. Otrzymaliśmy również piękny dyplom dla wychowanków naszego ośrodka za okazywaną pomoc zwierzętom ze schroniska.
Dorota Arasztowska

Jasełka

Spotkanie przedświateczne w KSM „Przylesie”

Dzieci, rodzice i opiekunowie grup rewalidacyjno-wychowawczych w poniedziałek 16 grudnia uczestniczyli w spotkaniu przedświątecznym, które odbyło się w Klubie Osiedlowym KSM „Przylesie”.
Nastrojowe kolędy, smaczny poczęstunek i odwiedziny św.Mikołaja wszystkich wprawiły w wyjątkową świąteczną atmosferę.
Organizatorzy uroczystości składają serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom klubu dzięki którym spotkanie zostało przygotowane i odbyło się w tak serdecznej atmosferze. WESOŁYCH ŚWIĄT !

Akcja charytatywna

W dniu 14 grudnia 2013 uczniowie naszej placówki wzięli udział w akcji charytatywnej „Pusta Choinka” organizowanej przez ”Caritas”. Zaprezentowali się w programie artystycznym „Taniec Zimowy” zatańczonym przez Izę; inscenizację ruchową do pastorałki „Tylko Ty” zaprezentowaną przez Olę i Michała; oraz piosenkę ”Obdaruj nas Św.Mikołaju” zaśpiewaną przez Patrycę.
A.Skrzypczak-Kiepiela, M.Łuczków

 

XV Świąteczny Turniej Siatkówki

XV Świąteczny Turniej Siatkówki o puchar Dyrektora SOSW odbył się 12 grudnia 2013 roku. W tegorocznych zawodach obok uczniów naszej placówki wzięły udział drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 7 i 18, Zespołu Szkół nr 12, Gimnazjum nr 9 i 11.Na początku turnieju odbył się pokaz taneczny grupy Top Toys. W pokazie wzięło udział 20 tancerzy prowadzonych przez trenerkę Dianę Staniszewską. Występy oglądali licznie zgromadzeni rodzice tańczących dzieci. Pokaz wzbudził wielkie owacje uczestników turnieju. Następnie rozpoczęły się mecze w siatkówkę. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach. W grupie dzieci młodszych wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 18, a grupie dzieci starszych zwyciężyli uczniowie naszej placówki. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Sandra Wojtkiewicz z SzP. nr 18 i Krzysztof Zieliński z SOSW. Wszystkim drużynom aktywnie kibicował utworzony z uczniów klas przysposabiających do pracy „Klub dobrego kibica”. W zawodach nie było przegranych. Wszyscy otrzymali nagrody, a tancerze z grupy Top Toys świąteczne upominki. Impreza, w której wzięło udział 80 osób odbyła się w radosnej, świątecznej atmosferze.
Waldemar  Kuźnicki

Europejski Tydzień Koszykówki Olimpiad Specjalnych

W ramach Europejskiego Tygodnia Olimpiad Specjalnych nasi uczniowie wraz z opiekunami. Podczas ceremonii otwarcia meczu pomiędzy AZS KOSZALIN a Energą Czarnymi Słupsk, uczniowie SOSW przybijali symboliczne piątki i uczestniczyli w okrzykach „bojowych” sztabów szkoleniowych. Zawodnicy obydwu zespołów na rozpoczęcie meczu wyszli w koszulkach z logo OLIMPIAD SPECJALNYCH. Naszym uczniom towarzyszyła radość, że mogą się spotkać z zawodnikami. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.
Agnieszka Janko-Wehrhausen