Sala doświadczania świata

Ważnym elementem terapeutycznym dla wychowanków grup rewalidacyjno – wychowawczych są zajęcia w sali doświadczania świata. Dzięki stymulacji wielozmysłowej, dzieci lepiej poznają świat. Bawiąc się światłem, dźwiekiem, ruchomym obrazem, w połączeniu z aromaterapią wychowankowie uczą się przez doświadczanie.

Rycerze i księżniczki

Rycerze,księżniczki czy król – kto jest najważniejszy na zamku?
Okazuje się że najważniejszy jest sam zamek ! Musi być duży, kolorowy i posiadać fosę. Budowanie z klocków typu EDUKOSTKA wcale nie jest takie łatwe – ciągle coś odpada, nie pasuje i ma „niefajny”kolor. Duże budowanie to nieustanne przechodzenie, przeskakiwanie i pokonywanie przeszkód – bardzo męcząca praca. Mniejsze klocki DUPLO to nieco mniejszy trud budowania.
Ale najfajniejsze okazało się rysowanie szablonów zamku na papierze. Dobieranie kolorów do wzoru i podpatrywanie wcześniej zbudowanych konstrukcji – to najfajniejsze zakończenie zajęć.

Zajęcia usprawniające w przedszkolu

Bezpieczne ferie

W dniu 6.II.2014r. nasi wychowankowie gościli funkcjonariusza Straży Miejskiej z powodu zbliżających się ferii zimowych. W formie prezentacji multimedialnej podopieczni przypomnieli sobie, jak bezpiecznie spędzić czas wolny, by zdrowym i całym powrócić do szkoły. Mowa była między innymi o :
– wybieraniu bezpiecznych miejsc do zabaw zimowych
– zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu
– jak w kulturalny sposób uniknąć kontaktów z obcymi ludźmi / kradzieże,agresja, przemoc, alkohol, narkotyki, nikotyna/
– bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w pociągu, podczas podróży,
– zachowaniu zasad bezpieczeństwa w domu, gdy zostajemy bez opieki rodziców
– sposobach wzywania pomocy w razie potrzeby
– znaczenie odblasków w zachowaniu zdrowia
Na zakończenie przeprowadzono krótki test sprawdzający wiadomości i umiejętności wychowanków w zakresie bezpieczeństwa.
Spotkanie zorganizowali opiekunowie Koła PCK

Logorytmika

Ania, Kacper i Julia lepią bałwana.
Nos z marchewki, oczy dwa węgielki i …………jak beczka wielki. Kapelusz stary głowę stroi i z miotłą w dłoni po podwórku goni.
Buch…….w śnieżny puch……………Kacper śniegiem przykryty.

Zdrowe ząbki

W dniu 3.II.2014r. uczniów klas I-VI odwiedziła pani z Sanepidu, która zajmuje się oświatą zdrowotną, czyli uczy, jak należy postępować, by być zdrowym. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze w dwóch grupach. Uczniowie klas I-III obejrzeli film pt. „Doktor Ząbek”, a uczniowie klas IV-VI film pt. „Zdrowe zęby-zdrowe życie”.
Wszyscy dowiedzieli się, że zdrowe zęby mają wpływ na zdrowie całego organizmu. Aby zęby były zdrowe należy odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej: dokładnie szczotkować zęby i język, stosować pasty zawierające fluor, zmieniać szczoteczkę gdy się zużyje, spożywać dużo warzyw, owoców oraz nabiału i co najważniejsze unikać słodyczy.
Pani Ada przyniosła ze sobą specjalną szczękę i szczoteczkę i pokazała, jak prawidłowo należy czyścić zęby. Potem każdy chętny mógł pochwalić się, że potrafi robić to tak samo dokładnie. Na zakończenie wszyscy otrzymali kolorowanki, aby utrwalić sobie sposoby dbania o zęby.
Spotkanie zorganizowali opiekunowie Koła PCK