Spotkanie integracyjne – zabawa z gliną

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Poznajemy siebie i innych. Stymulacja rozwoju psychofizycznego dzieci niepełnosprawnych poprzez kontakt z ich zdrowymi rówieśnikami”, grupę II odwiedziły dzieci z grupy V (6-latki) z Przedszkola Miejskiego nr 3 wraz ze swoją Panią Lucyną Spica.Tym razem przedszkolaki bawiły się w małych plastyków wykorzystując glinę, która za dotknięciem dziecięcych dłoni, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki z bezkształtnej masy zmieniała się w aniołki, lalki, koszyczki, misy, zwierzątka. Podczas wspólnych prac dzieci wałkowały, ugniatały, ubijały, formowały różne kształty. Wspólne spotkanie było wspaniałą zabawą, dzięki której przedszkolaki odkrywały swoje możliwości i talenty. Praca z gliną daje dzieciom możliwość współpracy, wzmacnia poczucie własnej wartości.

Anna Duszyńska, Agata Skóra

Wiosna ach to Ty

Przedszkolaki z I grupy wiosny wypatrywały już od dawna. Na Jej przywitanie uczyły się nowych piosenek, tworzyły wiosenne dekoracje, słuchały utworów muzycznych, m.in. mistrza Vivaldiego. Jako pierwsza wiosnę dostrzegła Gabrysia, która z samego rana w piątek przybiegła do przedszkola trzymając w rączce znalezione u siebie w ogródku trzy piękne żonkile. A, że pogoda tego dnia zachęcała do spacerów, my także udaliśmy się do pobliskiego parku. Widzieliśmy pąki na drzewach, słyszeliśmy śpiew ptaków, podziwialiśmy rosnące na skwerach wiosenne kwiaty. Cała przyroda zaczęła budzić się z zimowego snu. Śmiało można stwierdzić: tegoroczna wiosna nie zawiodła – przyszła na czas.

Światowy Dzień Zespołu Downa cz. 1

Pierwsza edycja Światowego Dnia Zespołu Downa już za nami. Nasz ośrodek, wraz ze Stowarzyszeniem „Bądźmy Razem”, był organizatorem obchodów, które odbyły się 26 marca w gościnnych progach Centrum Kultury 105. Impreza przebiegała w atmosferze wiosennej, radosnej zabawy. Dopisali Goście i Rodzice. Relacja filmowa w przygotowaniu.
Jak było? Zobacz już dziś na zdjęciach.
Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia tego przedsięwzięcia. Podziękowania dla Dyrekcji i Pracowników Centrum Kultury 105 – za pomoc i fachowe wsparcie przy organizacji ŚDZD.
Szczególne podziękowania dla Kuby Grabskiego – za świetną atmosferę imprezy.
Dla Pani Beaty Grudzieckiej /Rodzic/ – za inspiracje.

Światowy Dzień Zespołu Downa cz. 2

Wybierz Sport

Dnia 22.03.2014r. nauczyciele wychowania fizycznego w ramach programu „Wybierz Sport” zorganizowali zajęcia ruchowe z elementami judo na profesjonalnej sali dojo. Zajęcia te poprowadził pan Tomasz Zawadzki, Mistrz Polski w swojej kategorii wagowej, a jednocześnie postać uhonorowana w głosowaniu wszystkich mieszkańców Koszalina tytułem „Najlepszy Trener Roku”.
Zajęcia te miały charakter szczególny-zaprosiliśmy nie tylko naszych podopiecznych, ale i ich rodziców oraz rodzeństwo. Atmosfera, która towarzyszyła naszym aktywnościom, była prawie rodzinna, co mobilizowało wszystkich do wytężonego wysiłku. Ćwiczenia były tak dobrane, aby każdy mógł w nich uczestniczyć niezależnie od poziomu sprawności. Duża sala, bezpieczne podłoże tatami oraz wspólne ćwiczenia w parach sprzyjały nawiązaniu bezpośrednich relacji wśród uczestników. W trakcie zajęć, po solidnej rozgrzewce, odbył się pokaz rzutów, po którym nasi uczniowie mogli spróbować swoich sił próbując nowo nabytych umiejętności z samym mistrzem oraz jego utalentowanym wychowankiem. Okazało się, że rzucać każdy może…

Wiosna