Urodziny Bartka

Swoje 12 urodziny świętował Bartek z klasy I. Wszystkich gości zaskoczył tort urodzinowy – pies Gobi. Każdy głaskał pieska i sprawdzał, czy ten piesek jest prawdziwy. Dużo hałasu zrobiły urodzinowe trąbki. Młody solenizant sam otworzył szampana. Po zdmuchnięciu świeczek i zaśpiewaniu „Sto lat”, wszyscy zajadali wybrany kawałek słodkiego pieska. A potem to już była ulubiona zabawa Bartka – „Stary niedźwiedź”. To wspaniałe przyjęcie urodzinowe w klasie I zorganizowała mama Bartka. Dziękujemy !!!

Wielkanocne spotkanie

W grupach rewalidacyjno-wychowawczych odbyło się coroczne spotkanie wielkanocne z udziałem rodzin uczestników zajęć. Wielkanocne potrawy przygotowywali nauczyciele, opiekunowie oraz zaproszeni goście, co stało się już tradycją przedświątecznych spotkań. Były życzenia, prezenty oraz przepyszne potrawy.
Kolejne spotkanie ,które sprawiło wszystkim wiele radości i uśmiechu.

Dni Otwartych Drzwi

Już po raz 18, w dniu 11 kwietnia, w naszym ośrodku odbył się Dzień Otwartych Drzwi.
Dla zaproszonych studentów z Wydziału Pedagogicznego Politechniki Koszalińskiej przygotowaliśmy prezentację metod wykorzystywanych w rewalidacji niepełnosprawnych uczniów. Tym razem pani Ania Duszyńska w prowadzonych przez siebie zajęciach z uczniami zastosowała metodę ruchu rozwijającego Veroniki Sherborne. Dla rodziców naszych podopiecznych, w ramach Akademii Rodzica, przygotowaliśmy spotkanie z pracownikami MOPS, którzy przedstawili programy pomocowe oraz w sposób przystępny omówili uprawnienia przysługujące uczniom z tytułu niepełnosprawności i trudnej sytuacji materialnej.
Był też czas na indywidualne konsultacje z zaproszonymi specjalistami.
A tymczasem w klasach trwały intensywne przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Uczniowie pracowicie, czasami także ze wsparciem rodziców, wykonywali, stosując różnorodne techniki zdobnicze, wielkanocne palmy i pisanki. Uczniowie ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy wykazali się przedsiębiorczością i wykonane przez siebie prace od razu sprzedawali na wcześniej przygotowanym stoisku.
Jak było ? Zapraszamy do obejrzenia relacji fotoreporterskiej.

Zabawy integracyjne „Poznajemy siebie i innych”

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Poznajemy siebie i innych” 7.04.2014r. do naszego przedszkola zawitały dzieci z IV grupy Przedszkola Miejskiego nr 3 wraz z Panią Kamilą. Przedszkolaki wspólnie bawiły się na sali gimnastycznej wykorzystując ćwiczenia ruchowe z elementami metody „Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne”.
Pani Małgorzata Łuczków wraz z uczniami klas szkoły podstawowej przedstawiła naszym gościom inscenizację ruchową do piosenki „Taniec na miotłach” oraz inscenizację taneczną w rytmach hip hop. Wspólne zabawy pozwoliły zintegrować się dzieciom, dostarczyły wiele uśmiechu i radości, zbliżyły dzieci do siebie.

Agata Skóra

Wyjazd rekreacyjny do Szczecinka

W dniu 5 kwietnia 2014 r., nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali wycieczkę do Szczecinka. Program wycieczki zawierał: naukę wspinaczki po skałkach, otwartą lekcję tenisa ziemnego oraz dwugodzinny pobyt w parku wodnym. Dzieci i młodzież nawiązały bardzo szybko właściwe, przyjacielskie relacje, oddając się wspólnym zabawom jak również wspierając się podczas pokonywania własnych słabości i lęków. Po zakończeniu części sportowo-rekreacyjnej, cała grupa udała się na wspólny obiad. Imprezie przez cały czas towarzyszył pogodny nastrój i radosna atmosfera. Do Koszalina wróciliśmy pełni nowych doświadczeń w oczekiwaniu na kolejne.
Opiekunami grupy SOSW byli: Agnieszka Walińska, Anna Duszyńska, Agnieszka Janko-Wehrhausen, Waldemar Kuźnicki i Wieńczysław Bebich.