Przedszkolaki Miastu

31 maja najmłodsi podopieczni naszego ośrodka wspólnie z maluchami z koszalińskich przedszkoli wzięli udział w uroczystych obchodach DNI KOSZALINA. Na deskach amfiteatru zorganizowany został uroczysty koncert pod hasłem: ,,Tańcem malowane- wszystkie barwy dziecięcego świata”.
Nasze przedszkolaki zaprezentowały muzyczno-ruchową inscenizację piosenki pt. ,,Kosmokwaki”. Wszyscy spisali się na medal! Występ nagrodzony został gromkimi brawami. Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom i puchar oraz ufundowane przez organizatorów nagrody rzeczowe i słodycze.
Udział w tego typu imprezach pozwala integrować nasze dzieci z ich pełnosprawnymi rówieśnikami. Stwarza też okazję do wykazywania aktywności twórczej oraz nabywania wiary we własne możliwości i umiejętności.

Turnus rehabilitacyjny

W dniach 16.05.2011- 29.05.2011 uczniowie naszej placówki uczestniczyli w turnusie rehabilitacyjnym, który został zorganizowany nad morzem w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym FAMA-STA w Mrzeżynie. Uczestniczyło w tym wyjeździe 37 dzieci. Wszyscy uczestnicy turnusu korzystali z bogatej oferty zabiegów rehabilitacyjnych : gimnastyki ogólnorozwojowej, hydromasażu, inhalacji, magnetoterapii, krioterapii i innych.
Brali udział w wielu imprezach i wycieczkach m.in:

  • Wycieczka autokarowa z przewodnikiem do Niechorza (w programie m.in. zwiedzanie latarni morskiej), Rewala (w programie m.in. Park Wieloryba) i Trzęsacza (w programie m.in. Ruiny Kościółka w Trzęsaczu, platforma widokowa)
  • Wycieczka autokarowa z przewodnikiem do Kołobrzegu – w programie zwiedzanie starówki, Katedry, zabawa integracyjna – Piracka Przygoda,
  • Zabawa w integracyjno – motywacyjna w Parku Rozrywki POLIGON w Chełmie Gryfickim – Militarna Przygoda – w programie m.in. szkolenie i animacje wojskowe i średniowieczne rytuały.

Dwutygodniowy pobyt na turnusie dla naszych uczniów minął bardzo szybko i aktywnie. Przyczyniła się do tego miła i serdeczna atmosfera, dobre warunki lokalowe, wyśmienita kuchnia, wiele różnych atrakcji oraz mikroklimat Mrzeżyna: czyste powietrze, bliskość morza i plaży.

Dzień Mamy

Z okazji Dnia Matki przedszkolaki z I grupy gościły swoje mamy 27 maja. Nasze maluchy przygotowały się najlepiej jak potrafiły: zaprezentowały inscenizacje ruchowe poznanych piosenek, grały na bębenkach i tańczyły z kolorowymi chustami. Potem wręczyły swoim kochanym mamom ozdobione kwiatkami serduszka i czerwone róże. Na koniec był słodki poczęstunek. Wszystkie mamy były dumne ze swoich pociech i niejedna łezka zakręciła się w ich oczach oglądając występy przedszkolaków.

Kraina witamin

W ramach działań związanych z profilaktyką otyłości w dniu 27.V.2014r odbyły się zajęcia wspólne dla przedszkolaków i uczniów klasy IIa pod hasłem „Kraina witamin”.Był to bardzo ciekawy dzień. Przedszkolaki odwiedziły uczniów klasy IIa. Z wielką radością i zaciekawieniem wspólnie rozwiązywały zagadki i wykonywały dość trudne zadania konkursowe. Na wstępie przedszkolaki obejrzały inscenizację wiersza J. Brzechwy „Na straganie” w wykonaniu starszych kolegów. Następnie układały puzzle, składały obrazki z części, kawałkami bibuły wyklejały kontury owoców i warzyw, rozpoznawały owoce i warzywa po odsłoniętym fragmencie obrazka. Nawet ułożyły obrazkowy jadłospis na cały dzień z zachowaniem zasad zdrowego odżywiania. Segregowały do koszyków warzywa i owoce i potrafiły je nazwać. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani owocami.Tego typu zajęcia mają duże znaczenie dla dzieci, gdyż stanowią podstawę kształtowania postaw i zachowań pro-zdrowotnych już od najmłodszych lat. W formie ciekawej zabawy dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, znaczenie witamin dla zdrowia, wartości odżywcze warzyw i owoców. Zachęcone zostały do spożywania sałatek i surówek. Zabawy zorganizowane zostały przez opiekunów Koła PCK.

Wystawa prac wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koszalinie

„Uśmiech dziecka”
Na pogodę i niepogodę w Kraju – uśmiech dziecka
Na wczoraj i jutro województwa – uśmiech dziecka
Na wieś i na miasto powiatu – uśmiech dziecka
Na święto i codzienność Koszalina – uśmiech dziecka
Dla wszystkich mieszkańców – uśmiech dziecka
Dla mamy i taty – uśmiech dziecka
Od zawsze i na zawsze – uśmiech dziecka
Bezcenny – uśmiech dziecka
To prezent, od uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, dla mieszkańców Koszalina. Z powodu zbliżającego się Dnia Dziecka (to oczywiście powód z pierwszego miejsca) oraz w rocznicę uzyskania praw miejskich przez Koszalin. Nasz uśmiech. Prace plastyczne można obejrzeć w Pałacu Młodzieży, w dniach 20.05 – 8.06.2014. Otwarcie wystawy odbyło się w dniu 19.05.2014 o godzinie 13.00

Sprawozdanie z Turnieju Piłkarskiego

Dnia 15.05.2014 na orliku przy ulicy Głowackiego w Koszalinie odbył się I Regionalny Turniej Olimpiad Specjalnych Zunifikowana Piłka Nożna „TO KOCHAM”- na boisku grają jednocześnie trzej zawodnicy w normie intelektualnej i czterej niepełnosprawni intelektualnie. W zawodach uczestniczyły cztery drużyny Olimpiad Specjalnych reprezentujących SOSW Szczecinek – Gryf, SOSW nr 2 Szczecin- Smecz, SOSW Koszalin- Rzeka i Zespół Szkół Specjalnych nr 12 w Szczecinie- Promyk. Zmagania wygrała drużyna Gryf Szczecinek z kompletem zwycięstw, drugie miejsce zajęła drużyna gospodarzy Rzeka Koszalin, trzecie przypadło drużynie Smecz Szczecin a czwarte miejsce zajęła drużyna Promyk Szczecin. Wszystkie drużyny dostały pamiątkowe puchary a zawodnicy medale.