Wybory do samorządu szkolnego

Biwak

W dniach : 19-21 września 2014 roku, 27–u uczniów naszej szkoły przebywało na Biwaku Sportowo-Rekreacyjnym w Ośrodku Wypoczynkowym „Beskid” w Sarbinowie. Po raz pierwszy dołączyły dzieci z klas młodszych szkoły podstawowej, tj. : Monika, Klaudia, Martyna, Daria, Jakub. W trakcie pobytu „biwakowicze” uczestniczyli w zajęciach sportowo-rekreacyjnych tj. : gry rekreacyjne (badminton, serso, ringo, kwadrant), gry sportowe (piłka nożna, siatkówka), marszobiegi plażą, zabawy na specjalistycznym placu zabaw ośrodka. Wieczorami odbywały się dyskoteki oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wspaniała, słoneczna pogoda sprzyjała również chwilom relaksacji nad brzegiem Bałtyku. Można było opalać się na leżaku lub budować zamki z piasku. Obsługa Ośrodka Wypoczynkowego „Beskid” dbała o nasze żołądki, serwując same pyszności podczas posiłków. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni i chętni do podejmowania tego typu inicjatyw w przyszłości. Organizatorami biwaku i opiekunami byli nauczyciele wychowania fizycznego.

Praktyki szkolne I Pb

Biegi Przełajowe Szczecinek

W Szczecinku odbyły się I Szczecineckie Biegi Przełajowe Olimpiad Specjalnych. Uczestniczyło około 80 zawodniczek i zawodników z województwa zachodniopomorskiego. Zawodnicy startowali na dwóch dystansach – 800 m i 1600m. Wśród startujących, byli również zawodnicy naszej szkoły: Anna, Karolina, Katarzyna, Beata, Dominika, Łukasz, Eryk, Łukasz, Patryk.
Zawodnicy otrzymali medale oraz pamiątkowe gadżety.
Opiekunem grupy była mgr Agnieszka Janko-Wehrhausen

Kot w butach

W środę 17.09.2014r w naszym ośrodku gościł objazdowy Teatr Lalek FRAJDA. Na spektakl pt. „Kot w butach” zaprosiły nas Bajko-Ptaki- dwa wesołe stworzenia, które w humorystyczny sposób wprowadziły wychowanków w magiczny świat teatru. Na scenie zobaczyliśmy niesamowite przygody Kota w butach i jego pana. Kot to bardzo sprytne stworzenie, które spowodowało przemianę swojego pana z biednego chłopca w bogatego zięcia królewskiego. Pięknie wykonane lalki oraz wspaniale dobrana muzyka,spowodowały że wszystkie dzieci z zainteresowaniem patrzyły na scenę. Po spektaklu Bajko-Ptaki rozmawiały z widzami sprawdzając, co zapamiętały. Mogliśmy też powiedzieć kilka słów do magicznego mikrofonu, który zmieniał nasz głos. Bardzo nam się podobało.

Miasteczko Ruchu Drogowego

Dnia 13.09.2014 roku dzieci z naszego Ośrodka wzięły udział w oficjalnym otwarciu nowo wybudowanego Miasteczka Ruchu Drogowego. Miasteczko posiada prawdziwą sygnalizację świetlną, ronda, ścieżki rowerowe, drogi asfaltowe i szutrowe oraz przejazdy kolejowe. Jest to idealne miejsce na praktyczną naukę przepisów ruchu drogowego. Otwarciu obiektu towarzyszył festyn „Koszalin bezpieczniejszy na rowerze”. Każde dziecko mogło przejechać się na rowerze i sprawdzić, czy po prawdziwych jezdniach porusza się prawidłowo. Były też inne atrakcje jak: nauka udzielania pierwszej pomocy, symulacyjna jazda na motorze oraz pokaz udzielania pomocy ofiarom wypadków w wykonaniu służb medycznych i straży pożarnej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy festynu otrzymali kamizelki odblaskowe.