Wiosna w grupie III

.

Rajd rowerowy szlakiem 16-tego południka

25 kwietnia 2015 r. , nauczyciele wychowania fizycznego w ramach realizacji programu „Wybierz Sport”, zorganizowali rajd rowerowy na trasie Mielno-Mielenko-Chłopy.
Do przejechania mieliśmy 10 km. Rajd miał charakter integracyjny, obok naszych uczniów, wzięli w nim udział również rodzice oraz członkowie Koszalińskiego Stowarzyszenia „Roweria”.
Do Mielna dojechaliśmy autokarem, natomiast rowery dotarły oddzielnym transportem.
W Mielnie wszyscy uczestnicy rajdu wsiedli na rowery i ruszyliśmy ścieżką rowerową
w kierunku miejscowości Chłopy. Zrobiliśmy krótką przerwę w Mielenku na drugie śniadanie i odpoczynek. Następnie ruszyliśmy w dalszą drogę przez którą przebiega 16 południk. Miejsce to zostało oznakowane specjalną tablicą, przy której zrobiliśmy sesję zdjęciową. Od tego momentu, uczestnicy poruszający się na rowerach trójkołowych oraz ich opiekunowie ruszyli w drogę powrotną, natomiast pozostała część grupy pojechała dalej w kierunku miejscowości Chłopy. Tam odwiedziliśmy port rybacki.
W trakcie trasy rowerowej wszyscy wzajemnie pomagali sobie w pokonywaniu trudniejszych odcinków.
Rajd dostarczył uczestnikom wielu radości i był okazją do zawarcia nowych znajomości.

Dzień Książki

22 kwietnia chłopcy z grup wychowawczych wraz z wychowawczyniami udali się z wizytą do Klubu Osiedlowego Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasz Dom”. Odbyła się tam uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Wiersze, bajki i legendy znane i lubiane, prezentowali najstarsi jak i najmłodsi uczestnicy zajęć organizowanych w klubie. Z przyjemnością obejrzeliśmy inscenizację do wiersza pt. „Lokomotywa” „Jaś i Małgosia”, w którym wystąpili seniorzy klubu wraz z dziećmi. Ogromne wrażenie zrobiło na nas przedstawienie pt. „Roszpunka”, z podziwem przyglądaliśmy się także zaledwie 4 – letniemu chłopczykowi, który swój wiersz wyrecytował zupełnie z pamięci, w dodatku całkowicie samodzielnie. Podziwialiśmy przygotowane tej inscenizacji kolorowe dekoracje, był domek Jasia i Małgosi, wieża w której więziona była Roszpunka, nasz wzrok przyciągały
również stroje, w których występowali aktorzy.

Przedszkolna adaptacja.

DO PRZEDSZKOLA WARTO SIĘ PRZYGOTOWAĆ –

PORADY DLA RODZICÓW

Dla malucha, który wcześniej nie przebywał w grupie rówieśniczej, przedszkole jest wielkim  przeżyciem. Dotąd pozostawał w domu z bliskimi osobami. W znanym otoczeniu czuł się  pewnie i bezpiecznie. Przedszkole, może więc napełnić go strachem. Dziecko czuje się zdezorientowane i tak jak dorosły odczuwa lęk przed nowym i nieznanym. Musi przecież zmienić wiele swoich przyzwyczajeń. Niektóre dzieci radzą sobie z tym dobrze inne nieco gorzej. Warto już wcześniej popracować nad niektórymi umiejętnościami.
6 UMIEJĘTNOŚCI CENNYCH DLA MAŁEGO DEBIUTANTA
1. JEDZENIE – im bardziej dziecko jest samodzielne przy stole, tym lepiej dla Niego. Zawsze jednak, jeżeli jest taka potrzeba, uczymy wszystkich czynności związanych z jedzeniem, m.in.: prawidłowego gryzienia, przeżuwania, połykania, posługiwania się sztućcami, estetycznego spożywania posiłków, kulturalnego zachowania się przy stole. W naszym przedszkolu posiłki podawane są w formie dostosowanej do indywidualnych potrzeb dziecka. Jeżeli jest taka potrzeba każdą potrawę kroimy, rozdrabniamy czy miksujemy. W towarzystwie rówieśników dzieci najczęściej zjadają wszystko, zapominając,że dotychczas nie lubiły jakiś potraw. Jeżeli maluch nie ma alergii lub nie ma innych przeciwwskazań lekarskich, zachęcamy do poznawania nowych smaków. Każdy maluch musi  mieć pełny brzuszek Czytaj dalej

Dla Kuby.

Koleżanki i Koledzy !
17 maja Kuba Grzelczak obchodził będzie rocznicę 7 urodzin.
Chłopiec jest chory – ma nieoperacyjny nowotwór mózgu. Jego marzeniem jest otrzymanie olbrzymiej ilości kartek urodzinowych.
Pomóżmy Kubie spełnić marzenie i przyłączmy się do akcji.
My już wykonaliśmy urodzinowe niespodzianki.
Do 7 maja czekamy na Państwa kartki, które należy dostarczyć do biblioteki szkolnej.
W imieniu naszej szkolnej społeczności prześlemy paczkę z kartkami dla Kuby.
Liczymy na Państwa wsparcie i zaangażowanie !
Grupa II i III r-w
N.Młynarska E.Iwanowska

Praktyki szkolne klasy II PA

Uczniowie klas  przysposabiających do pracy uczestniczą w praktykach zawodowych na terenie pralni należącej do Spółdzielni ,,Nowa Przystań”w Koszalinie przy ul.Przemysłowej. W trakcie cotygodniowych praktyk zdobywają umiejętności segregowania wg kolorów, obsługi maszyn pralniczych, magla elektrycznego oraz składania wymaglowanej pościeli. Uczniowie bardzo poważnie podchodzą do stawianych im zadań,a efekty ich pracy są coraz bardziej zadowalające.