XX Dni Otwartych Drzwi

W dniu 29 kwietnia 2016 roku odbyły się  XX Dni Otwartych Drzwi  naszego ośrodka. Gościliśmy w tym dniu studentów Politechniki Koszalińskiej, Wydziału Technologii i Edukacji.Przyszli nauczyciele brali udział w zajęciach warsztatowych z ceramiki ,wikliny ekologicznej , filcowania oraz terapii ruchem . Ponadto zapoznali się z EEG Biofeedback  nieinwazyjną, bezbolesną techniką treningu mózgu. Rodzice naszych uczniów  uczestniczyli w  warsztatach plastycznych zorganizowanych przez wychowawców klas.
i zajęciach ruchowych przeprowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Odbyły się też konsultacje logopedyczne. W tym dniu dyżur informacyjny w ramach Akademii Rodzica  pełniły panie z ZUS w Koszalinie. Na pytania Rodziców odpowiadały :pani Danuta Borsuk-Zawadzka i pani Małgorzata Dąblewska. Ukazały się o naszej imprezie  informacje w prasie ,radiu i  lokalnej telewizji.

Kuchenne zajęcia

W klasie II zorganizowaliśmy zajęcia gospodarstwa domowego. Tematem została pizza własnoręcznie robiona.Wysiłek się opłacał bo otrzymaliśmy sporo komplementów od gości.

 

Mistrzostwa SOSW w tenisie stołowym

W dniu  26 kwietnia 2016 roku  odbyły się XI Otwarte Mistrzostwa SOSW w Tenisie Stołowym.   W tegorocznych zawodach uczestniczyli wychowankowie Warsztatów Terapii Zajęciowej nr 1 i 2,  młodzież z Zespolu Szkół nr 12 oraz uczniowie naszej placówki. Rywalizacja toczyła się w grupach  i  dostarczyła uczestnikom wiele sportowych emocji.
Zwycięzcami  turnieju  zostali:
–  w grupie  dzieci starszych Cezary  z ZSz nr 12,  Rafał  z WTZ2 oraz Dominika  z SOSW.
– w grupie dzieci młodszych  Michał ,  Paweł  oraz Weronika
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody . W turnieju wzięło udział 60 wychowanków.

Konkurs „w trosce o zdrowie”

W dniu 27.IV.2016r w grupach wychowawczych przeprowadzony został konkurs wiedzy „W trosce o zdrowie”. Jego głównym założeniem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie postaw pro-zdrowotnych.  Konkurs obejmował dwa etapy. Wszyscy wychowankowie wykazali się znakomitą wiedzą z zakresu zdrowego odżywiania, dbania o higienę osobistą i zachowanie czystości w swoim otoczeniu, a także sposobów spędzania wolnego czasu oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najwięcej punktów za wykonane zadania uzbierali przedstawiciele VII grupy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody za udział w formie środków higieny osobistej zakupionych z funduszy akcji „Spełnienie Marzeń”.

Konkurs zorganizowali opiekunowie Koła PCK.

Zajęcia rekreacyjne klasa IV

Zabawy na świeżym powietrzu – gr II przedszkolna