Warsztaty filcowania

We wtorkowe popołudnie 24 maja 2016 roku, spotkaliśmy się w naszym ośrodku z młodzieżą  z Pałacu Młodzieży na integracyjnych warsztatach z filcowania. Zajęcia poprowadziła pani Danusia instruktorka z pałacu, specjalistka od technik filcowania. Pomagały jej panie Julita , Kasia i Ania. To spotkanie odbyło się z okazji Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych,którego obchody odbywają się w miesiącu maju. Impreza miała charakter integracyjny, za jej pośrednictwem nasza młodzież uczy się jak spędzać czas wolny oraz ma możliwość zapoznania się z rówieśnikami z innych szkół.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnoscią

W dniu 20 maja b.r. uczniowie naszej placówki wzięli udział w Obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Po uroczystym, kolorowym przemarszu ulicami miasta nasi podopieczni zaprezentowali własnoręcznie wykonane prace rękodzieła artystycznego , które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Koszalina oraz wzięli udział w przygotowanych przez nauczycieli naszego Ośrodka warsztatach plastycznych” Bukiet dla Mamy”.
Zabawy muzyczno- integracyjne,taniec Zumba Dance oraz wiele innych smakowitych atrakcji sprawiły,ze dzień ten pozostanie na długo w naszej pamięci.

Nasi absolwenci

We wtorek 24 maja 2016 roku szkołę odwiedzili nasi absolwenci. Niektòrzy uczniowie przyjechali z rodzicami, inni ze swoimi sympatiami i partnerami. Wszyscy cieszyli się ze spotkania ze sobą i z nauczycielami. Z radością oglądali swoje dawne sale, dopytywali się o swoich nauczycieli. Każdy dużo opowiadał o swoim codziennym życiu, o tym co robi, w czym jest samodzielny, kto go wspiera i na co wydaje swoje pieniądze. Z dumą pokazywane były zdjęcia w telefonach komòrkowych. Z wielkim apetytem zjedliśmy górę kanapek przygotowanych przez grono nauczycieli i przywiezione domowe ciasto ( pycha !!! ). Klub Absolwenta pozdrawia wszystkich naszych absolwentòw i zaprasza na kolejne spotkanie za rok.

Dzień Mamy

Dla wszystkich Mam najlepsze życzenia składają uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych!!!!

Dzień Mamy

W środę 25 maja w klasie pierwszej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Na imprezę przyszły mamy uczniów, które najpierw miały okazję obejrzeć występy artystyczne swoich pociech. Po części artystycznej dzieci wręczyły mamom prezenty, które same wykonały. Mamy otrzymały zdjęcia portretowe swoich dzieci, które zostały oprawione w pięknie ozdobione ramki wykonane, własnoręcznie przez uczniów. Następnie razem ze swoimi pociechami bawiły się wspólnie w zabawy oraz konkursy. Na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.

Bieg Wenedów

W dniu 22.05.2016 w Koszalinie odbył się XIV Bieg Wenedów. Mimo,że żar lał się z nieba, nie przeszkodziło to,aby uczestniczyć w biegach, na doskonale przygotowanej trasie. Najważniejszy był udział w tej koszalińskiej prestiżowej imprezie. Nie zabrakło  osób biegnących z SOSW wraz z dopingującymi ich rodzinami. Rywalizacja odbyła się na trasie 400m. Wszyscy dzielnie pokonali trasę, otrzymali nagrody niespodzianki. Dziękujemy nauczycielom wf za przygotowanie i zmobilizowanie uczniów do wspólnego biegu.