Zakończenie roku szkolnego

Nagrody, wyróżnienia, podziękowania, świadectwa – tak wyglądało zakończenie roku w szkołach naszej placówki.

II Otwarty Turniej Badmintona

W dniu 16.06.2016 podczas pikniku Bądźmy razem, odbył się II Otwarty Turniej Badmintona.W tym trudnym technicznie sporcie swoje umiejętności pokazali uczniowie,absolwenci, rodzice i wychowawcy z grup wychowawczych. Mecze były bardzo ciekawe i emocjonujące .Doping był głośny. Emocje olbrzymie.Spotkania wyrównane. Miło było popatrzeć na efekty wykonanej pracy, jaki progres poczynili uczniowie SOSW. Nie wynik był najważniejszy, a integracja, zabawa, przełamywanie barier, pokonywanie swoich słabości.
W grupie dziewcząt:1.Agnieszka C.,2.Karolina S.,3.Weronika M.
Gr A chłopców: 1.Dominik W., 2.Mateusz K., 3.Paweł W. (absolwent)
Gr B chłopców:1. Łukasz S.,2. Jan P., 3. Paweł B. oraz Kacper C.
Dziękujemy rodzicom za wspaniałe emocje.Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom, nagrodę rzeczową , najlepsi w grupach puchary oraz coś słodkiego. Rodzice otrzymali pamiątkowe medale.
Podziękowania dla organizatora oraz sędziego: p.Agnieszce J.W. oraz p.Ani D.
Za organizację dziękujemy Olimpiadom Specjalnym, Stowarzyszeniu „Bądźmy razem”.

Rzepka

We wtorek 21 czerwca w naszym ośrodku odbyło się przedstawienie pt. Rzepka J. Tuwima,wystawione przez aktorów z klasy pierwszej i piątej szkoły podstawowej. Inscenizację obejrzały przedszkolaki i inni zaproszeni goście ze szkoły. Wszystkich widzów i małych i dużych zachwyciła świetna gra uczniów. Każda postać została zagrana wyjątkowo i oryginalnie. Doskonałą grę dzieci uzupełniły fantastycznie stroje, przygotowane dzięki dużej pomocy rodziców. Spektakl był wzbogacony odpowiednim podkładem muzycznym. Planujemy w przyszłym roku szkolnym wystąpić z naszą inscenizacją przed większą publicznością.
Iwona Bieniecka
Dorota Arasztowska

Wycieczka do Arboretum Karnieszewice

Dnia 20.06.2016 r. klasy II, V i II PA wybrały się na wycieczkę przyrodniczą. Arboretum to obszar, na którym znajduje się kolekcja różnorodnych, w tym również egzotycznych, drzew i krzewów. Nasi uczniowie zobaczyli m. in. daglezję zieloną, cyprysik groszkowy i żywotnik olbrzymi. Pani Teresa rozpoczęła dziś sezon grzybowy i znalazła dwa wspaniałe okazy. Po przejściu ścieżki edukacyjnej uczniowie zmęczeni chętnie odpoczęli i zjedli smaczne kiełbaski, własnoręcznie upieczone w ognisku. Uczestnicy wycieczki stwierdzili, że chętnie wrócą w to piękne miejsce w okresie jesiennym.

Urodziny Szymona

W klasie pierwszej w piątek 17 czerwca świętowaliśmy hucznie urodziny Szymona. Nasz kolega skończył już 11 lat. Jak to zawsze w naszej klasie bywa bawiliśmy się doskonale. Szymon otrzymał od kolegów wspaniałe prezenty.

Festyn rodzinny Bądźmy Razem

W czwartek 16 czerwca 2016 roku bawiliśmy się na corocznym, już XVI Integracyjnym Festynie Rodzinnym „Bądźmy Razem”. Odwiedzili nas wspaniali Goście z Urzędu Miasta, Wydziału Edukacji, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, Klubu Osiedlowego „Przylesie”, z Ośrodków Pomocy Społecznej, Oddziału PTTK w Koszalinie oraz Spółdzielni Socjalnej „Nowa Przystań”. Nie zabrakło też naszych Emerytów i Absolwentów. Początkowo pogoda chciała zrobić nam psikusa, ale nie daliśmy się. Wszystko odbyło się na dworze. Szkoda tylko, że musieliśmy odwołać zamki i zjeżdżalnie dmuchane, ale zapowiadało się na deszcz i burzę. Swoim śmiechem, tańcem i śpiewem rozgoniliśmy jednak chmury. Imprezę rozpoczęła NIESPODZIANKA, która okazał się śmieszny występ karaoke naszych Pań z internatu, potem był mecz w siatkówkę: Rodzice –Nauczyciele – Uczniowie. Było wesoło i radośnie. Panie fryzjerki upiększały fryzury naszym koleżankom, Pani Jola zaszyła się w krzakach i tam miała kącik czytania książki, a zaraz obok Pani Gosia prowadziła zajęcia plastyczne na sztalugach. Była wystawa naszych zbiorów kolekcjonerskich i kiermasz prac. Goście chętnie kupowali nasze wyroby. Można było wylosować coś fajnego w SKRZYNI SKARBÓW i stworzyć fantastyczne dmuchańce w Fabryce Baniek Mydlanych. Obejrzeliśmy pokaz I-szej Pomocy i bezpiecznego zachowania sięw kontakcie z psem. Wiele frajdy sprawiło nam włączanie „kogutów” w samochodach policji i straży miejskiej. Fajnie wyyyyyłyyyy……. Był też konkurs KARAOKE, gdzie za chórek robiły nawet nasze Panie Dyrektorki. Wszystkim podobała się budka z watą cukrową . Było ciasto, cukierki, napoje, a na obiad pyszna grochówka z kiełbaską.Było wesoło i radośnie !