Spotkanie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej

          W dniu 27.IX.2016r dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie szkoły podstawowej spotkali się z funkcjonariuszem Straży Miejskiej. Dzieci uczestniczyły w programie edukacyjnym „Bezpieczeństwo dzieci na drogach”. Poznały i utrwaliły sobie znaki drogowe oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa. Bawiły się w „Miasteczku ruchu drogowego, ucząc się właściwych zachowań na drogach. Nabyte umiejętności sprawdzały w praktyce. Przechodziły przez przejścia dla pieszych, rozpoznawały umieszczone przy nich znaki drogowe, jeździły samochodami i kierowały ruchem drogowym.  Tego typu zajęcia sprawiają dzieciom wiele radości i zadowolenia. Stanowią świetną formę utrwalania zdobytych wcześniej wiadomości i umiejętności.

Spotkanie zorganizowali opiekunowie Koła PCK.

Wybory Samorządu Szkolnego

W dniu dzisiejszym w naszym Ośrodku odbyły się wybory nowego składu Samorządu Szkolnego, który będzie wypełniał zadania Samorządu w roku szkolnym 2016\2017. Do wyborów wytypowani zostali kandydaci z klas gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy , t.j. (od lewej) Ada, Beata, Weronika, Tomek, Kacper, Tomek, Kasia i Eryk.
Pozostali zgromadzeni uczniowie mieli za zadanie wybrać swojego faworyta i ustawić się za nim w rzędzie. Największą „brygadę” zgromadziły dziewczyny: Kasia, Beata i Weronika i to na ich pomoc w tym roku będą mogli liczyć wszyscy uczniowie SOSW. Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Przemoc w rodzinie i konsekwencje prawne

W dniu 21.IX.2016r uczniowie klas gimnazjalnych i przysposabiających do pracy uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem Straży Miejskiej. Tematyka dotyczyła spraw, o których coraz częściej donoszą  media, a więc „Przemocy w rodzinie i jej konsekwencji prawnych”. W formie pogadanki wspartej prezentacją filmu pt. „Małe jest kruche” wyjaśniono uczniom, co to jest przemoc, jakie mogą być jej rodzaje oraz skutki. Uświadomiono im, że nawet najbliższe dzieciom osoby mogą dopuszczać się takich czynów i należy o tym mówić osobom zaufanym.  Na zakończenie każdy uczeń otrzymał ulotkę oraz opaskę odblaskową z numerem telefonu do Straży Miejskiej.

Spotkanie zostało zorganizowane przez opiekunów Koła PCK.

Spacer do parku „w poszukiwaniu jesieni”

Urodziny Igora

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy urodziny Igora. Był tort ze świeczkami, słodycze i dyskoteka. Igorowi życzymy wszystkiego najlepszego !

Święto Pieczonego Ziemniaka

W czwartek 22 września obchodziliśmy Dzień  pieczonego ziemniaka.W trakcie imprezy podopieczni brali udział w konkurencjach sportowych, rozwiązywali zagadki, tworzyli ziemniaczane stworki oraz bawili się przy muzyce.Na zakończenie wszyscy zajadali się pieczonymi ziemniakami i kiełbaskami.