Wiosenne porządki

Wiosenne porządki w grupie II przedszkolnej to dużo pracy, ale jeszcze więcej radości i satysfakcji z wykonanych samodzielnie oraz  z pomocą Pań zadań. W uporządkowanej sali drugie śniadanie smakowało wyśmienicie.

Warsztaty plastyczne

W sobotnie przedpołudnie 25 marca 2017 r. spotkaliśmy się w City Box na Rynku Staromiejskim w Koszalinie. W imprezie uczestniczyli zaproszeni  Rodzice  ze swoimi dziećmi. Spotkanie odbyło się z okazji obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa. Spotkanie miało charakter integracyjny  ale też i warsztatowy . Powstały przepiękne prace plastyczne/kartki świąteczne/ wykonane  pod kierunkiem  pani Dominiki. Na koniec przy poczęstunku przygotowanym przez mamy mogliśmy podziwiać przepiękne kartki. Słodką niespodziankę przygotował dla nas pan Radek.

Akcja „Tak Pomagam-Wielkanoc 2017”

Dnia 24 i 25marca 2017r. po raz czwarty wychowankowie SOSW wzięli udział w zorganizowanej przez Caritas-odział w Koszalinie akcji „Tak Pomagam!”. Przedświąteczna zbiórka żywności odbyła się w sklepie Biedronka  przy ulicy 4 marca w Koszalinie. Zbieraliśmy żywność dla rodzin i dzieci najbardziej potrzebujących, ucząc naszych podopiecznych, że każdy z nas może mieć wkład w pomoc osobom najuboższym.  Warto nadmienić, że znaleźli się darczyńcy o wielkim sercu, którzy indywidualnie przekazali na zbiórkę żywności pełne kosze produktów. Poczuliśmy jaką radość może przynieść niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Uczniowie nauczyli się, że nie tylko oni mogą być biorcami wsparcia od innych, ale również i oni mogą dać coś od siebie.

Trening judo

Dnia 23.03.2017 byliśmy na treningu judo. Zajęcia miały charakter integracyjnej zabawy ruchowej na  macie, a prowadził je trener judo pan Tomasz Zawadzki. W zajęciach oprócz dzieci z naszego ośrodka wzięły udział  studentki z Politechniki Koszalińskiej. Trening był bardzo intensywny. Ćwiczyliśmy w parach rozwijając swoją siłę i odwagę. Po zajęciach byliśmy bardzo zmęczeni, ale również zadowoleni,  bo daliśmy z siebie wszystko i świetnie się bawiliśmy.

Dzień Zespołu Downa-sportowa odsłona

„Podczas najbliższego meczu będziemy gościli podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koszalinie!
W ten sposób włączamy się w obchody Światowego Dania Zespołu Downa w naszym mieście.   Z tej okazji zapraszamy nie tylko w biało-zielonych barwach klubowych, ale też WSZYSCY PRZYCHODZIMY W KOLOROWYCH SKARPETKACH!!!”                              I tak właśnie było  🙂

Zrób z nami skarpetę

„Zrób z nam kolorowa skarpetę”  pod takim hasłem spotkaliśmy się 21 marca 2017 r.  na happeningu, na Rynku Staromiejskim w Koszalinie. Wspólnie z uczniami koszalińskich liceów Broniewskiego i  Dubois tworzyliśmy  symboliczną skarpetę.Nasi przyjaciele utworzyli jej kontury,  a do środka zaprosili wszystkich uczestników happeningu. Czas umiliły występy naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym dniu.