Integracyjny biwak

Jak co roku nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Integracyjny Biwak Sportowo-Rekreacyjny dla uczniów naszej szkoły. Biwak odbył się w dniach od 29 września do 1 października, w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny „Beskid”  w Sarbinowie.Dzięki pięknej pogodzie bez ograniczeń korzystaliśmy z otwartego terenu Ośrodka oraz plaży. Spędzaliśmy czas uprawiając gry sportowe a także rekreacyjne – bawiąc się na placu zabaw oraz spacerując brzegiem Bałtyku. Wieczorami tańczyliśmy w klubie dyskotekowym oraz piekliśmy kiełbaski przy ognisku.   Wróciliśmy zadowoleni, naładowani pozytywną energią i bogatsi w nowe wrażenia, z niecierpliwością oczekując kolejnej takiej imprezy sportowej.

 

 

Przeciwdziałamy przemocy.

W dniu 14.IX.2017r. uczniowie klas gimnazjalnych i przysposabiających do pracy uczestniczyli w spotkaniu z paniami policjantkami. Tematyka dotyczyła przeciwdziałania agresji i przemocy. Mowa była  o konieczności zachowania bezpieczeństwa w szkole, odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz odpowiedzialności za siebie i innych -„widzę i reaguję”. Na zakończenie każdy otrzymał zakładkę do książki z numerami alarmowymi.

Harcerskie wspomnienie wakacji.

11 urodziny Igora

Tort,życzenia,zabawa………..tak wyglądały urodziny Igora.

Bezpieczna droga do szkoły.

W dniu 21.IX.2017r  dzieci z grup przedszkolnych i uczniów szkoły podstawowej odwiedził funkcjonariusz Straży Miejskiej, by nauczyć dzieci, jak należy bezpiecznie zachowywać się na ulicy. Na wstępie wszyscy obejrzeli slajdy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i oznaczeniach przejść dla pieszych. Następnie omówione zostały zasady przechodzenia przez ulicę i sygnalizacja świetlna. Aby dobrze zapamiętać i utrwalić sobie wszystkie wiadomości wszyscy mieli okazję pobawić się w „Miasteczku ruchu drogowego”. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali światełka odblaskowe.

     Spotkanie zorganizowane zostało przez opiekunów Koła PCK.