Pożegnania nadszedł czas

Dwie Grażynki oszalały, gdy się z ZUS-u dowiedziały,ze już czas na cudne lata i nie ważna już wypłata. ZUS obiecał im kokosy- teraz lecą zwiedzać Barbadosy.

Naszym Paniom Grażynkom życzymy wszystkiego najlepszego !

 

 

Pasowanie na ucznia

Dnia 20 października w naszej szkole odbyło się Pasowanie na Ucznia. Do grona uczniów dołączyli uczniowie: dwie Kasia, dwie Julki, Kornelia i Ignacy oraz  Michał. Było to bardzo ważne wydarzenie w życiu dzieci oraz ich najbliższych i całej szkoły. Oby nauka przynosiła im jak najwięcej przyjemności…tego  wszyscy im życzymy.

Przedszkolaczki z grupy II

Przedszkolaki z grupy II korzystają z pięknej jesiennej pogody.

Wyjście na kręgle-grupa IV

  Dużą frajdą dla chłopców z IV gr. wychowawczej było popołudnie spędzone w kręgielni MK Bowling. Udaliśmy się tam w środę 18.10 na zaproszenie rodziców Konrada.Na miejscu oprócz gry w kręgle czekała kolejna niespodzianka – słodki poczęstunek dla chłopców oraz pań.Podczas gry szybko okazało się, że Norbert i Konrad technikę bowlingu opanowali już wcześniej, inni chłopcy po raz pierwszy próbowali swoich sił w kręgielni. Tego dnia na torze nikt ze sobą jednak nie rywalizował, za to wszyscy razem dobrze się bawili!Serdeczne podziękowania Państwu Irenie i Grzegorzowi Dobosz, którzy ufundowali pobyt  w kręgielni, jak również asystowali podczas zabawy oraz powrotu do ośrodka.       K.Szyszkowska, J.Wnuk-Krasieńko.

 

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

W  dniu 17.X.2017r uczniowie klas IIIc, V oraz VIa  wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego we Włokach. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, gdyż po raz pierwszy uczestniczyli w  zbieraniu  ziemniaków. Starali się jak mogli, by jak najwięcej wyzbierać. Nagrodą za dobrą pracę była kiełbaska samodzielnie upieczona przy ognisku oraz pieczone ziemniaki. Pani Grażyna oprowadziła uczniów po ogrodzie, wskazując charakterystyczne rośliny. Zwracała tez uwagę na koloryt roślinności i podkreślała piękno ogrodu w porze jesiennej. Po powrocie do szkoły chłopcy zanieśli ziemniaki do pracowni gospodarstwa domowego, by na zajęciach zrobić z nich frytki.

Rajd leśnymi ścieżkami-jesień 2017

    W dniu 16.10.2017r SKKT „Wędrowniczki ” zorganizowały rajd na Górę Chełmską, połączony z ogniskiem. Z Ośrodka wyszliśmy w świetnych humorach. Szliśmy lasem, podziwiając  piękno przyrody typowe dla tej pory roku.  Pogoda nam sprzyjała, było bardzo ciepło i słonecznie. Na Górze Chełmskiej rozpaliliśmy ognisko, a na nim piekliśmy pyszne kiełbaski, które z ochotą zjedliśmy. Na sam koniec czekały na nas konkursy i  jesienne zagadki. Do Ośrodka wróciliśmy bardzo zadowoleni i szczęśliwi z pokonania tak długiej trasy.
Wielkie podziękowania dla Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem” za zasponsorowanie pysznych kiełbasek i nagród.