Dorotka

Dorotka bardzo lubi swoją Szkołę. Tyle radości … bierzmy przykład.

Warsztaty Integracyjne

Święta zbliżają się małymi krokami. Postanowiliśmy się do nich przygotować i  jak corocznie dla najbliższych wykonać i wysłać świąteczną kartkę. Robiliśmy je na warsztatach integracyjnych pod patronatem Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Koszalinie. Było twórczo i integracyjnie. Uczestnikami spotkania byli uczniowie Specjalnego ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Gimnazjum nr 6.

Sportowa sobota

W dniu 18.11.2017 roku w sobotę w ramach programu „Wybierz Sport”, nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dla wychowanków naszej szkoły Integracyjne Turnieje: Tenis Stolowy (w sali gimnastycznej SOSW) a następnie Bowling w Galerii Kosmos w Koszalinie. Łacznie w turnieju wzieło udzial 20 uczestników. Turniej tenisa rozgrywany w dwóch grupach wygrali: Kacper  i Damian . W rywalizacji na torach bowlingowych nie bylo przegranych i wszyscy uczestnicy otrzymali medale.

W dniu dzisiejszym  odbyły się ćwiczenia, w których udział brali strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Koszalinie wraz z wychowawcami oraz podopiecznymi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koszalinie.Ćwiczenie polegało na zadymieniu pierwszego piętra budynku, które symulowało pożar oraz na ewakuacji zagrożonych podopiecznych i opiekunów. Ćwiczenie przebiegło zgodnie z założeniami i było dobrym sprawdzianem dla nas wszystkich.Było to wyjątkowe doświadczenie dla dzieci jak i dla strażaków. Dzieci zapoznały się z pracą strażaków oraz wyglądem strażaka w pełni uzbrojonego podczas pożarów tak więc w przyszłości nie będą czuły strachu przed zamaskowanym ratownikiem.

 

Turniej Tenisa Stołowego

14 listopada 2017 w Szczecinie odbył się IV Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych – Polska Regionu Zachodniopomorskiego. Nasza szkole reprezentowali: Monika , Dominika , Teresa  i Filip . Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” w trzech kategoriach wiekowych. Nasza ekipa wróciła z imprezy z medalami. Wszyscy walczyli o każdy punkt do końca. Zawody miały na celu popularyzacje tenisa stołowego wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz rozwijanie aktywności ruchowej. Opiekunami naszych reprezentantów byli: Agnieszka Walińska i Waldemar Kuźnicki.

Jesienne zabawy-dzieci z grup II przedszkola