Kartki dla Hospicjum

W piątek 8.XII 2017r uczniowie klasy VI a wykonywali kartki świąteczne dla dzieci z Hospicjum. Do wspólnej pracy zaprosili swoje mamy. Wszyscy dzielnie pracowali i wkładali w to dzieło dużo serca. Wycinali elementy dekoracyjne z kolorowych papierów lub składali choinki z serwetek, wstążeczek, aby je ozdobić brokatem lub świecącymi dżetami. Powstały piękne kartki, które na pewno  ucieszą chore dzieci.

Swiąteczny Turniej Siatkówki

Dnia 18 grudnia 2017rodbył Się XIX Świąteczny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora SOSW w Koszalinie. Turniej miał charakter integracyjny i służył lepszemu poznaniu się uczniów z różnych koszalińskich szkół. W tegorocznych zawodach wzięły udział drużyny ze Szkoły Podstawowej nr18 , Gimnazjum nr 9, Zespołu Szkół nr 12 , SOSW Warnino oraz uczniowie naszej placówki. Było dużo sportowych emocji , które udzielały się również nauczycielom. Uczestnicy zaprezentowali dobry poziom umiejętności siatkarskich oraz sportową postawę. Zwycięzcą zawodów została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 18, która w finale pokonała Gimnazjum nr 9, a najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Karolina z Sz. P. nr 18. Wspaniałymi kibicami okazali się uczniowie z klasy Pani Małgosi . Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a puchar zwycięskiej drużynie wręczyła Pani Dyrektor SOSW.

Jarmark Bożonarodzeniowy.

Dzieci z gr I i II przedszkolnej wzięły udział w otwarciu przez koszalińskie przedszkolaki Jarmarku Bożonarodzeniowego na Rynku Staromiejskim. Dzieci wspólnie z prezydentem miasta ubierały  świąteczne drzewka. Do pomocy miały Świętego Mikołaja, który został przyjęty z ogromną radością i uśmiechem. Była wspólna zabawa i słodkie czekoladki .:-)

Pomagamy zwierzętom.

Uczniowie klasy III b jak co roku zorganizowali w grudniu akcję pomocy zwierzętom w Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt  ,,Leśny” Zakątek w Koszalinie. Na nasz apel odpowiedziało wielu darczyńców i dzięki ich życzliwości udało nam się zebrać karmę dla psów i kotów oraz niezbędne rzeczy potrzebne zwierzętom w okresie zimy. W dniu 8 grudnia odwiedziliśmy zwierzęta w schronisku i podarowaliśmy im zebrane rzeczy. Wszystkim, którzy okazali ogromne serce, dziękujemy w i mieniu zwierząt i swoim.

Tak Pomagam .

Już po raz 5 wychowankowie grup wychowawczych uczestniczyli w „Akcji Tak Pomagam!”,organizowanej przez Caritas. Kilkugodzinny dyżur w sklepie Biedronka w Koszalinie pełnili Igor O. i Adrian P. wraz z opiekunem Katarzyną Szyszkowską. Zebraliśmy pełne kosze produktów żywnościowych, a wszystko po to, aby nieść pomoc osobom najbiedniejszym. Z niecierpliwością czekamy na kolejną zbiórkę żywności przed Świętami Wielkanocnymi!

Zabawa Mikołajkowa

            W dniu 5.XII.2017r w naszym Ośrodku odbyła się wspaniała zabawa mikołajkowa. Wszyscy świetnie bawili się przy znanych przebojach zagranych przez Zespół Muzyczny „Marianna i Jej Cyganie”. Były kółka i kółeczka, pląsy i korowody. Niektóre dzieci zaprosiły do tańca swoich rodziców lub rodzeństwo. Do  udziału w atrakcyjnych konkursach, jak zawsze, było wielu chętnych. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Oczywiście wszystkie dzieci otrzymały od Mikołaja paczki ze słodyczami. Ta zabawa na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników.  Zorganizowanie zabawy możliwe było dzięki sponsorom akcji „Spełnienie Marzeń”.

Organizatorzy : M. Korkozowicz, J. Palmączyńska,