Palmy Wielkanocne

20 marca wychowankowie grup wychowawczych, tradycyjnie przed Wielkanoca udali się do Klubu Osiedlowego „Przylesie”, by stworzyć jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne wielkanocne palmy. Spotkanie, jak zawsze przebiegało w przemiłej atmosferze. I jak co roku, prócz wyjątkowej urody palm własnoręcznie stworzonych przez dzieci, nie zabrakło słodkości od wielkanocnego zajączka i pysznych wypieków, przygotowanych przez nasze kochane Panie z klubu.  Serdecznie dziękujemy Paniom z KSM „Przylesie” , za to że możemy uczestniczyć  w tych wyjątkowych spotkaniach, na które zawsze z niecierpliwością wszyscy oczekujemy.

Urodziny Damiana

Ogromną frajdę dla chłopców z IV i VII grupy wychowawczej dnia 19.03 sprawili
rodzice Damiana Plichty. Z okazji 17 urodzin Damiana chłopcy zostali zaproszeni do ParkuTrampolin. Zabawa była przednia, oprócz szaleństw na trampolinach, skałkach, zjeżdżalni był słodki poczęstunek i tradycyjny tort ze świeczkami, a szanowny jubilat z łatwością poradził sobie z ugaszeniem płomieni na świeczkach…
Przy okazji okazało się, że mama Damiana posiada talent fotograficzny, co widać na
zdjęciach z szalonych zabaw.  Serdeczne podziękowania rodzicom Damiana, Pani Sylwii i Panu Marcinowi za atrakcyjne, pełne niezapomnianych wrażeń popołudnie.

I dzień wiosny

Warsztaty plastyczne w muzeum

 20.III.2018r uczniowie klas III „c”, V „a” i VI „a” po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach plastycznych w muzeum. Tym razem poznali nową technikę malowania jajek z wykorzystaniem gorącego wosku . Wszyscy starali się bardzo – rysowali woskiem kreseczki, które układały się w słoneczka, gałązki. Niektórzy robili  kropeczki i kółeczka. Następnie wkładali jajka do pojemników z farbką, a wyjmowali piękne kolorowe pisanki. Dzieci z dumą oglądały swoje dzieła. Te zajęcia  sprawiły im wiele radości i zadowolenia.

Zawody pływackie

20.03.2018 roku w Szczecinie, odbyly się XV Regionalne Zawody Plywackie dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Naszą szkołę reprezentowali: Beata, Teresa , Fabian, Łukasz , Damian i Wojciech . Wszyscy nasi pływacy startowali na dystansie 25 m zgodnie z kategorią wiekową. Cała ekipa zasłużyła na wielkie brawa, ponieważ wszyscy wywalczyli medale. Beata i Fabian – złote,  Łukasz  – srebrne, Daniel, Wojciech i Teresa – brązowe. Gratulujemy!!!

Dzieci-dzieciom

Tradycyjnie przed świętami uczniowie klasy VI ”a” przygotowują kartki  z życzeniami dla  dzieci z koszalińskiego Hospicjum. Takie zajęcia odbyły się  16.III.2018r. Uczniowie zaprosili na zajęcia swoje mamy. Wspólnie tworzyli kompozycje wielkanocne z kolorowych pisanek, kurczaczków, zajączków. Włożyli w to dzieło wiele pracy i serca. Powstały piękne kolorowe kartki, które na pewno ucieszą chore dzieci.