Urodziny Szkoły

Kolorowa dekoracja – energetyczne występy taneczne – wybitni Goście i Przyjaciele – fotograficzna dokumentacja pracy uczniów – i mnóstwo prezentów. Tak wyglądały obchody 40-tych urodzin naszej szkoły.

Wycieczka do „Zielonej Farmy”

Dzisiaj tj. 24.IV.2018r   byliśmy  na wspaniałej wycieczce w „Zielonej Farmie”. Pan Krzysztof opowiadał bardzo ciekawie o mieszkańcach tego miejsca, ich zwyczajach , sposobie odżywiania. Najbardziej zdziwiło nas to, że każde zwierzę ma swoje imię. Jest Balbinka i Malwinka- to świnki, króliki : Zosia i Tosia, koń-Danio. Na koniec karmiliśmy kozy, co sprawiło nam wielką frajdę. Pani Marzena natomiast oprowadzała nas po swoim królestwie – to ogród warzywny, namiot foliowy i sad owocowy. Dowiedzieliśmy się, które warzywa się sieje, a które sadzi. Rozpoznawaliśmy krzewy porzeczek, agrestu i borówki amerykańskiej. Każdy z nas posadził w doniczce flancę sałaty. W klasie będziemy obserwować, jak rosną. Wielką atrakcją dla każdego była przejażdżka na koniu i oczywiście kiełbaski pieczone w ognisku. Podobało nam się tam bardzo, dlatego jesienią wybierzemy się na wykopki ziemniaków, które dopiero zostały posadzone. W wycieczce uczestniczyli uczniowie z klas III c,  V „a” i VI „a”.

Szkolenie z zakresu I pomocy

W ostatni piątek , tj. 20.IV.2018r wszyscy wychowankowie uczestniczyli w pokazie i szkoleniu z zakresu I pomocy przedmedycznej. Tym razem zajęcia przeprowadzili funkcjonariusze Straży Granicznej. Oprócz nauki postępowania z osobą nieprzytomną, panowie zwrócili uwagę dzieci na sposób postępowania w przypadku zachłyśnięcia i udławienia. Takie przypadki zdarzają się dość często, a  nie każdy wie, jak udzielić pomocy. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali kartonowy telefon komórkowy do złożenia, by mogli ćwiczyć sposób wzywania pomocy.

Spotkanie zorganizowali opiekunowie Koła PCK.

Lekcje tolerancji

W czasie przygotowań do 40 lecia ośrodka, odbywały się w I LO im.St. Dubois i II LO im.W. Broniewskiego oraz w  Szkole Podstawowej nr 5 w Koszalinie lekcje tolerancji. Uczniowie szkół mogli dowiedzieć się jak funkcjonują osoby niepełnosprawne oraz porozmawiać z nimi. Zajęcia  we wszystkich szkołach odbywały się w bardzo serdecznej atmosferze.Dziękujemy  za miłe przyjęcie i życzenia, które otrzymaliśmy.

Dzień Treningowy PTAM Kołobrzeg

19 kwietnia grupy rewalidacyjno-wychowawcze brały udział w Dniu Treningowym Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych w Kołobrzegu. W Dniu Treningowym udział brali zawodnicy: Asia, Sara,Paweł ,Michał i Szymon, którzy wspaniale reprezentowali nasz Ośrodek. Nasi dzielni sportowcy wykonali wszystkie konkurencje i wrócili do szkoły z medalami!   Wycieczka do Kołobrzegu sprawiła nam wiele radości i satysfakcji….kolejny trening za rok:)

Mistrzostwa SOSW w tenisie stołowym

Dnia 9.04 .2018r odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa SOSW w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięło udział 60 wychowanków  z Warsztatów Terapii   Zajęciowej nr 1 i 2 z  Koszalina ,Warsztatów Terapii Zajęciowej z Białogardu ,Zespołu Szkół nr 12  oraz  uczniów naszego Ośrodka .Rywalizacja toczyła się w grupach, dostarczając uczestnikom wiele sportowych emocji. W poszczególnych grupach zwyciężyli Teresa Majchrzak SOSW  ,Cezary Marczak ZSnr.12, Damian Józwiak i Anna Lass z  SOSW.  Gratulujemy!!!