Muzeum Obrony Przeciwlotniczej

W ramach obchodów 100 rocznicy  odzyskania Niepodległości uczniowie klas VIa i IVc/Va w dniu 26.X.2018r  odwiedzili Muzeum Obrony Przeciwlotniczej. Obejrzeli wystawę „Polskie symbole patriotyczne”. Ciekawość wzbudzała ekspozycja plenerowa: samoloty, działa, rakiety. Największą atrakcją było zwiedzanie samolotu rządowego Jak-40, którym kiedyś latali prezydenci, premierzy, ministrowie.

Odwiedziny Wiktora

Dzisiaj w naszej klasie miało miejsce wielkie wydarzenie. Nasz dawny kolega z klasy Wiktor  odwiedził nas ze swoją najbliższą rodziną w szkole. Wiktor  chodzi teraz do  innej szkoły, o  której nam dużo opowiedział.  Życzymy Tobie Wiktor i najbliższym wszystkiego dobrego w nowym miejscu zamieszkania.

Wędrowniczki wędrują….

Kolejny pieszy rajd odbył się w środowe, słoneczne popołudnie 10.10. Udział w nim wzięli chłopcy z grup wychowawczych. Podczas 10 km spaceru przyglądaliśmy się jesiennym krajobrazom. Dopełnieniem naszej przygody było ognisko z kiełbaskami zorganizowane na Górze Chełmskiej.   Po raz kolejny przekonaliśmy się, że barwy przyrody o tej porze roku są wyjątkowo piękne…

Fotorelacja z Dnia Nauczyciela

Gratulujemy wszystkim pracownikom szkoły.

Wykopki

Uczniowie klas VIa,VIb oraz VIc/Va  uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych  „Pieczony ziemniak” w „Zielonej Farmie”.Wszyscy z wielką ochotą przystąpili do wykopywania ziemniaków, bo w perspektywie było pieczenie ich w ognisku i oczywiście zajadanie się nimi. Dzieci odwiedziły też zwierzęta na farmie, które żywią się ziemniakami. Nakarmiły osiołki  suchym chlebem, bo one ziemniaków nie jedzą. Na zakończenie zajęć  zrobiły sobie ziemniaczane stworki i przywiozły je do szkoły. Niektórzy przywieźli też ziemniaki, by na zajęciach kulinarnych zrobić frytki lub placki ziemniaczane.

Bezpieczna droga do szkoły.

4.X.2018r dzieci z przedszkola i uczniowie klas młodszych z pomocą funkcjonariusza Straży Miejskiej poznawali zasady ruchu drogowego i podstawowe znaki drogowe. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawach w „Miasteczku ruchu drogowego” jako kierowcy samochodów i piesi na przejściu z sygnalizacją świetlną. Na zakończenie spotkania uczniowie klas I-III otrzymali znaczki odblaskowe ufundowane przez PZU, a pozostałe dzieci dostały odblaski od ZORD-u. Spotkanie zorganizowali opiekunowie Koła PCK