Świąteczny Turniej Siatkówki

Dnia 18 grudnia 2018r odbył się XIX Świąteczny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora SOSW . Turniej miał charakter integracyjny i służył lepszemu poznaniu się uczniów z koszalińskich szkół-SP18,ZS12,SOSW Warnino oraz uczniowie naszej placówki. Zawody dostarczyły uczestnikom wiele radości i były okazją do zawarcia nowych znajomości.Uczestnicy zaprezentowali dobry poziom umiejętności siatkarskich oraz sportową postawę na boisku.Zwycięzcą zawodów została drużyna dziewcząt z SP 18.

Zajęcia judo.

Dnia 1.12.2018 roku w ramach realizacji programu Wybierz Sport byliśmy w klubie sportowym KS Gwardia na treningu Judo. Zajęcia odbywały się na macie i prowadził je Pan Tomasz Zawadzki .Trening miał charakter ogólnorozwojowy, było dużo zabaw, ćwiczyliśmy wszystkie mięśnie oraz uczyliśmy się jak bezpiecznie upadać, aby sobie nie zrobić krzywdy. Było bardzo fajnie i wesoło. Ćwiczyli z nami rodzice którzy zmęczyli się najbardziej ,ale byli z zajęć bardzo zadowoleni.

Dzieci-dzieciom

Już po raz trzeci uczniowie klasy VIa wraz z rodzicami przygotowali niespodzianki dla dzieci będących pod opieką Hospicjum. W parach ze swoimi najbliższymi dzielnie oklejali serwetkami styropianowe kule. Potem ozdabiali je świecącymi cekinami, wstążeczkami i elementami samoprzylepnymi. Wszyscy włożyli w tę pracę dużo serca. Powstały piękne bombki, które na pewno ucieszą chore dzieci. Przy tej okazji składamy podziękowania  rodzicom i opiekunom, którzy chętnie angażują się w tego typu zajęcia.

Warsztaty kulinarne

Ogromne gratulacje dla Wojtka za udział w warsztatach kulinarnych „Mini Master Szefik 2018”, które odbyły się w restauracji „Fregata”. Wojtek godnie reprezentował naszą szkołę i spisał się na medal. Samodzielnie przygotował pizzę oraz sałatkę, choć regulamin przewidywał pomoc rodzica. Za to został doceniony i otrzymał specjalną nagrodę – sokowirówkę i zaproszenie do udziału w warsztatach w przyszłym roku. A szef kuchni w dowód uznania zaprosił go na sobotę na indywidualną naukę gotowania. Jesteśmy dumni z naszego kolegi.

Akcja Tak Pomagam! 2018

Już po raz siódmy, w dniu 8 grudnia 2018r. wychowankowie SOSW uczestniczyli w przedświątecznej zbiórce żywności „Akcji Tak Pomagam!” organizowanej przy współpracy z Caritas oddział Koszalin. Opiekunowie wraz z uczniami: Gabrysią  i Kacprem  zbierali żywność w sklepie Biedronka przy ulicy IV Marca w Koszalinie. Zebraliśmy pełne kosze żywności, artykułów pierwszej potrzeby i tych bardziej wykwintnych jak czekolady, inne słodycze, dobre herbaty i kawy. Darczyńców z wielkim sercem nie brakowało!!! Z niecierpliwością czekamy kolejnych świąt i kolejnej akcji, aby znów móc nieść pomoc i dać coś od siebie osobom najuboższym!!!

Mikołajkowo w klasach VI

6 grudnia, uczniów klas VI spotkała bardzo miła niespodzianka. Odwiedził ich św. Mikołaj. Przyjechał z samego rana. Ku zdziwieniu dzieci wiedział wszystko o wszystkich. Porozmawiał  dłuższą chwilę. Niektórzy, by ustrzec się rózgi, przysięgali poprawę zachowania. Mikołaj cierpliwie pozował do pamiątkowych zdjęć. Wręczył każdemu niespodziankę i pojechał dalej, bo wiele innych dzieci na Niego czekało. Obiecał, że za rok przyjedzie na dłużej.