Wycieczka do Nowego Sącza

Nowy Sącz i jego okolice przywitały i żegnał nas deszczem. Jednak mimo „płaczliwej” aury udało nam się zwiedzić ciekawe miejsca: skansen i muzeum w Nowym Sączu, klasztor w Starym Sączu, kopalnię soli w Wieliczce. Odwiedziliśmy gospodarstwo „Sądecki Bartnik” i zapoznaliśmy się z ciekawostkami z życia pszczół. Obejrzeliśmy spektakl o Czerwonym Kapturku. I wjechaliśmy kolejką: najpierw na Jaworzynę a następnie na Górę Parkową. To tylko kilka najważniejszych informacji o naszej szkolnej wyprawie do Nowego Sącza w dniach 11.05.2019- 19.05.2019. Obejrzyjcie!!!

Abecadło

Nauka przez zabawę – tak można by określić przygotowanie prac na doroczną wystawę
w Pałacu Młodzieży. Tematem przewodnim było ABECADŁO a uczniowie z nauczycielami po swojemu pokazali jak widzą litery w wersji plastycznej. Na wystawie znalazły się literki małe i LITERY DUŻE, litery płaskie i litery 3D, gładziutkie, kudłate, czarne i kolorowe, rysowane, malowane, wyklejane i wyszywane. Trudno więc zapomnieć te zwariowane litery i też trochę o to chodziło by bawiąc się utrwalać te skomplikowane kształty. Aby inni mogli zapoznać się z naszą twórczością panie Małgosie i pani Julita skomponowały miłą dla oka prezentację w Pałacu Młodzieży, w którym właśnie odbywały się „dni otwarte” co dało okazję do zaprezentowania się szerszej publiczności.

Viva Italia

W konkursie plastycznym „VIVA ITALIA!” inspirowanym kulturą i literaturą włoską zorganizowanym przez Koszalińską Bibliotekę Koszalińską nasze wychowanki zdobyły nagrody. Serdecznie gratulujemy Julce i Kornelii za ciekawie wykonane plastyczne i życzymy dalszych sukcesów. Dziewczynki nagrody odebrały podczas uroczystości X Nocy Włoskiej w Bibliotece w dniu 26 kwietnia 2019 roku.