Świąteczne spotkanie.

Wizyta w fabryce bombek.

Praktyki ceramiczne.

Uczniowie klasy II PB w ramach praktyk uczniowskich uczestniczą w zajęciach ceramicznych. Wykonują prace z gliny modelując je ręcznie oraz przy pomocy form. Powstają przedmioty użytkowe i dekoracyjne. Prace ozdabiają szkołę, są prezentowane podczas wystaw, a także są przekazywane Przyjaciołom naszej placówki w formie podziękowań. Uczniowie obdarują nimi również swoich bliskich podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Wizyta w Straży Pożarnej

Uczniowie klas VII a i VIIb wybrali się do Straży Pożarnej. Poznali pracę strażaka. Obserwowali pozorowany wyjazd  do pożaru, oglądali wyposażenie poszczególnych samochodów i odwiedzili centrum dowodzenia, czyli miejsce gdzie zapada decyzja o wyjeździe do pożaru. Dowiedzieli się też , jak zapobiegać pożarom.

Mikołajki

Zabawa mikołajkowa w tym roku trwała 2 dni. W środę  po południu bawiliśmy się  przy znanych i lubianych przebojach granych przez Zespół Muzyczny „Marianna i Jej Cyganie”.Braliśmy też udział w ciekawych  konkursach, jak zbieranie kul śniegowych, pakowanie prezentu czy obieranie mandarynek na czas. Kulminacyjnym punktem tego wydarzenia była wizyta specjalnego gościa- św. Mikołaja, który obdarował wszystkich paczkami i obiecał odwiedzić nas za rok. Ale przyjechał już w czwartek rano wraz ze Śnieżynką. Do zabawy przy piosenkach o zimie, śniegu, świętach zaprosił dzieci z przedszkola i uczniów klas I-V. Było dużo niespodzianek, konkursów. Największą atrakcją były banki mydlane. Wszyscy uczestnicy otrzymali  witaminowe upominki w postaci pomarańczy.