Dziewczęta z grup wychowawczych na spotkaniu w zaprzajaźnionej Koszalińskiej Bibliotece Publicznej – Filia Nr 11 uczestniczyły w zajęciach dotyczących kotów, gdyż dnia 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Dzień ten ma na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu codziennym człowieka. Pani Dorota przygotowała zajęcia edukacyjne na temat tych milusińskich zwierząt. Wiele cennych informacji i ciekawostek o życiu kotów dostarczyły książki „Kot Maruda”, „Wszystko o kotach”, „Mój kot” i „Poradnik opiekuna kota”. Dziewczęta dowiedziały się z nich co jedzą koty, jak je pielęgnować, jakie mają zwyczaje i jakie są kocie rekordy. Podczas zajęć wychowanki wykonały szereg zadań edukacyjnych związanych z kotami, a na koniec otrzymały pamiątkowe medale z wizerunkiem kota.

Wychowankowie grup wychowawczych w ramach zajęć popołudniowych wybrali się na basen. Super relaks na koniec tygodnia.

Konkurs plastyczny,, Mój ulubiony bohater książki” rozstrzygnięty.
W konkursie wzięli udział przedszkolacy, uczniowie szkoły podstawowej oraz szkoły przysposabiającej do pracy. Na swoich pracach plastycznych przedstawili ulubionych bohaterów bajek i książek. Były to między innymi księżniczki, Kaczka Dziwaczka, Harry Potter, Batman i wielu innych. Jury doceniło pomysłowość i estetykę prac, przyznało nagrody i wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie przysmaki. Gratulujemy i zachęcamy do dalszego czytelnictwa oraz rozwijania zdolności plastycznych.

Rajd „Szlakiem nadmorskim”

Najfajniejszy i najdłuższy Rajd PTTK. Wiatr wieje prosto w twarz, fale na morzu wysokie a my dzielnie przemy do przodu. Po drodze na plaży mijamy martwą naturę. Pokonaliśmy 12 km idąc brzegiem morza i częściowo lasem. Trasa prowadziła z Łaz do Dąbek. W szkole w Dąbkach czekała na nas gorąca herbata i smaczna zupa jarzynowa. Kto miał pieniądze mógł kupić do herbaty domowe ciasto. Przy sztormowej pogodzie w powietrzu jest dużo jodu, więc mogliśmy go do woli wdychać.

Karnawał dobiega powoli do końca, więc i w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Była świetna zabawa, dobra muzyka i dużo, dużo radości, konkursy, nagrody i słodkości. Były stroje karnawałowe, maski, tańce i wygibaski. Humory wszystkim dopisywały i w zabawie nie przeszkadzały.

Dziś ponownie zawitala do nas ceramika:) Wychowankowie z grup wychowawczych mieli okazje spróbować swoich sił w swobodnym tworzeniu pięknych ozdób.Byli żywo zaciekawieni materiałem i specyfika zajęć. Przy wsparciu wychowawcy powstało małe „aniołowo”.