Z cyklu ,,Lubimy pomagać” 😊 Przekazanie przez wychowanków wytworów na licytację dla Stowarzyszenia ,,Mama w mieście Koszalin”

We wtorek 28.03.2023 Uczniowie naszej placówki mieli okazje uczestniczyc w meczu Ekstraklasy piłki ręcznej kobiet. Dzielnie wyprowadzali piłkarki koszalińskiego klubu na boisko. Było to dla nich ogromne przeżycie które sprawiło im mnóstwo frajdy oraz dodało skrzydeł. Cieszymy się ze mieszkańcy Koszalina chętnie uczestniczą w inicjatywach związanych z osobami niepełnosprawnymi, czyniąc ich integralną częścią naszej społeczności.

Jak co roku przygotowaliśmy stroiki dla sponsorów. Życzymy wszystkim radosnych świąt. 🐣🐇.Członkowie akcji „O uśmiech dziecka”

Dziękujemy Sponsorowi.

Paweł, nasz reprezentant na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, kompletuje sprzęt sportowy. Przed nim jeszcze wiele treningów, obóz kadrowy oraz najważniejszy występ w Berlinie. Paweł właśnie otrzymał od Sponsora, który przez skromność chce pozostać anonimowy, profesjonalne buty do biegania. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszego sportowca, a Paweł obiecuje intensywnie i skutecznie trenować.

Topienie Marzanny

W sobotę 18 marca pożegnaliśmy zimę i szukaliśmy wiosny na rajdzie „Na Topienie Marzanny”. Rajd organizowany był przez PTTK Oddział Koszalin. Zrobioną przez nas i innych uczestników Marzanny spaliliśmy pod okiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Bielicach. Później wyruszyliśmy wspólnie z „Wędrowniczkami” na poszukiwanie wiosny trasą prowadzącą przez Tatów , Stoisław do Mścic. Po drodze widzieliśmy przebiśniegi, kwitnącą leszczynę i bazie na wierzbach. To znak, że wiosna już tuż, tuż. Wiosna astronomiczna zawita do nas 20 marca około godziny 22. Wówczas słońce znajdzie się na równiku. Ta kalendarzowa oczywiście 21 marca. Czekamy. Członkowie akcji „O uśmiech dziecka”