Wycieczka do ogrodu botanicznego

W dniu 20.09.2012r. 14 uczniów Naszego Ośrodka uczestniczyło w wycieczce do Ogrodu Botanicznego „Hortulus” w Dobrzycy. Wycieczka odbyła się w ramach Programu grantowego pn „Koszalińskie jakie piękne” finansowanego przez BZ WBK .
W Dobrzycy na 5 hektarach znajduje się 28 ogrodów tematycznych w odmiennych stylach i o różnej treści. My zwiedziliśmy ogród japoński, francuski oraz rosarium w stylu angielskim. Podziwialiśmy rosnące tam rośliny o różnych barwach liści i kwiatów. Byliśmy też w uroczych zakątkach ogrodu rodzinnego i pełnego ciepła ogrodu wiejskiego.
O zgromadzonych w ogrodzie roślinach i zwierzętach ciekawie opowiadała pani przewodnik. Przy wejściu do ogrodu powitała nas rodzina kotów, która czekała na nas po zakończeniu zwiedzania. Nic dziwnego, bo w ogrodzie znajduje się Baba Jaga i chatka z piernika ( „Niegrzeczne” dzieci mają z nią zdjęcie). Dużą ciekawość wśród uczestników wycieczki wzbudził okaz buraka, którego wszystkie części są jadalne – liście, łodyga oraz korzeń. Poza tym jest bardzo ozdobną i mało wymagającą rośliną. Oczywiście po nasyceniu oczu pięknymi widokami trochę zgłodnieliśmy, więc udaliśmy się do barku na pyszne kiełbaski z grilla.
E.Wrzesińska; T.Jędraszek