Andrzejki 2012

Dnia 29.11.2012 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym odbyła się zabawa andrzejkowa.
Na początku prowadząca imprezę wróżka Asia opowiedziała wszystkim zgromadzonym o tradycji andrzejkowej, oraz sprawdziła wiedzę dzieci na ten temat za pomocą mini quizu. Zachęciła również do zabawy i aktywnego uczestnictwa w konkursach i wróżbach. Jednym z nich było tradycyjne lanie wosku przez dziurkę od klucza do miski z wodą. Dzięki temu każdy mógł oglądać swój woskowy odlew, a wróżki Gosia i Kasia interpretowały go i przepowiadały przyszłość. Dzieci dowiedziały się co je czeka w najbliższej przyszłości.
Inną bardzo sympatyczną wróżbą było przekłuwanie wielkiego serca szpilką. Uczestnicy zabawy przekłuwając serce mogli poznać na jego odwrocie pierwszą literkę imienia przyszłego męża lub żony. Dla wielu z nich było to wielkim zaskoczeniem!
Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się wróżba „magiczne liczby”. Dzieci losując karteczki z numerkami dowiedziały się od wróżek jakie mają usposobienie, kim będą w przyszłości oraz komu mogą powierzyć swoje największe sekrety.
Najbardziej rozbawił wszystkich konkurs „gorący kapelusz”. Uczestnicy utworzyli wielki krąg. Jedna z osób miała na głowie kapelusz. Gdy muzyka grała kapelusz był przekazywany kolejno pozostałym dzieciom w kręgu. W momencie przerwania muzyki odpadał ten, który miał na głowie kapelusz.
Wróżby i konkursy odbywały się w rytmie bardzo dobrze znanych przebojów dyskotekowych. Tańce na parkiecie wszystkich porwały do wspólnej szalonej zabawy. Czuwał nad tym w dużej mierze Janek, uczeń Ośrodka, który w roli DJ-a sprawdził się rewelacyjnie.
Na imprezie obecni byli również absolwenci Ośrodka ze Szkolnego Klubu Absolwenta prowadzonego przez panią Magdę Zalewską. Wzięli udział w zabawie, w konkursach i wróżbach, mogli także spotkać się i wspominać lata szkolne z kolegami i koleżankami jeszcze się uczącymi.
Wróżkom w prowadzeniu zabawy pomagały bardzo dobrze znane dzieciom wolontariuszki tj. Ania, Adrianna i Kasia, aktywnie działające na co dzień w Szkolnym Klubie Wolontariusza.
W trakcie imprezy wróżki częstowały wszystkich zgromadzonych cukierkami, ciastkami i wafelkami, co sprawiło im wiele radości i umiliło ten andrzejkowy wieczór.
Dzieci bawiły się znakomicie, aż szkoda im było kończyć tę wspaniałą zabawę.