Wypowiedzi uczniów SOSW w Koszalinie

Przytoczone poniżej wypowiedzi są odpowiedzią na pytanie: „Dlaczego lubisz swoją szkołę?”.

Ola: Najbardziej lubię w szkole chodzić na zajęcia sportowe. Na lekcjach wychowania fizycznego ćwiczymy i rozgrywamy mecze koszykówki. We wtorki chodzimy na basen. Bierzemy udział w Olimpiadach Specjalnych i wyjeżdżamy na biwaki. Bardzo lubię lekcje muzyki, na których tańczymy i ćwiczymy do występów. Fajne są również zajęcia filcowania, na których filcujemy kwiaty.
W szkole mam wielu kolegów i koleżanek, a przede wszystkim mam najlepszego przyjaciela Michała. Jesteśmy w jednej klasie. We wtorki mamy praktyki w ogrodzie, a w środy w kuchni. Na stołówce zawsze są pyszne obiady. W naszej szkole jest biblioteka. Wszyscy chętni mogą wypożyczyć książki.

Paweł: Nasza szkoła jest fajna, bo są lekcje muzyki, wychowania fizycznego i można poćwiczyć na nowym atlasie. Lubię wyjeżdżać na praktyki w Karnieszewicach, uczę się tam nowej pracy. Lubię nauczycieli pracujących w naszej szkole, bo są bardzo mili, sympatyczni i mają do nas dużo zaufania. Nauczyciele zawsze bardzo miło witają nas w szkole. Gdy mamy jakiś problem, nasza pani wychowawczyni pomaga nam go rozwiązać, bo my sami nie jesteśmy w stanie tego zrobić.

Kinga: Nasza szkoła jest fajna, bo można uczyć się różnych przedmiotów. Można też zyskać nowych przyjaciół. Ja już znalazłam przyjaciółki od serca. Są nimi Magda i Ewelina. Lubię szkołę, bo mogę brać udział w konkursach karaoke. Lubię nauczycieli, bo pomagają i wspierają wszystkich uczniów, którzy są smutni. Lubię chodzić do szkoły, bo lubię się uczyć.

Kamil: Nasza szkoła jest fajna, bo można się wiele nauczyć. Można też poznawać nowych kolegów i koleżanki. W szkole można spędzać wolny czas grając w piłkę. Lubię nauczycieli, bo uczą nas wielu mądrych rzeczy, które bierzemy z sobą w świat i wtedy jest nam lepiej w życiu. Lubię nauczycieli, bo dają nam dużo wiedzy od siebie i z tą wiedzą staję się mądrzejszy i tę wiedzę przekazuję kolegom.