Biwak sportowo-rekreacyjny Sarbinowo

Integracja Ja i Ty – warsztaty ekologiczne

Grupa I zajęć rewalidacyjno-wychowawczych

Pierwszy miesiąc szkoły prawie już za nami….

Praktyki ceramiczne

Uczniowie klasy II PA w ramach swoich praktyk uczniowskich wykonują przedmioty użytkowe i dekoracyjne z gliny. Podczas ostatnich zajęć modelowali magnesy w kształcie zwierząt, kwiatów i owoców. Wykonanie figurek wymagało dużej dokładności i cierpliwości, a pełne efekty pracy będą widoczne po wypaleniu ich w piecu ceramicznym.

Artystyczne powitanie jesieni

Uczniowie klas V i II PA uczestniczyli w plenerze plastycznym „Powitanie Jesieni”
zorganizowanym przez Powiatową Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Koszalinie oraz SOSW w Warninie.
W amfiteatrze, przy pięknej pogodzie i pod kierunkiem artystów plastyków malowano barwy jesieni farbami, a także wykonywano kolorowe wiatraczki. Wszyscy uczestnicy pleneru zostali zaproszeni na wernisaż prac, który odbędzie się w listopadzie br.

Dzień Przedszkolaka

20 września obchodzony jest OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Z tej okazji na naszych najmłodszych czekały liczne niespodzianki i atrakcje. Maluszki wzięły udział w konkurencjach sportowych, które przeplatane były zabawami muzyczno-ruchowymi i integracyjnymi. Odbył się „Bal Przedszkolaka”, podczas którego dzieci zaproszone zostały do swobodnej improwizacji ruchowej przy muzyce. Były zabawy z chustą animacyjną oraz zadanie manualne „Kolorowe balony”, polegające na ozdabianiu balonów motywami z kolorowej folii. Podczas konkursu „Przedszkolaki to super dzieciaki” maluszki z pomocą swoich pań składały obrazki przedstawiające chłopczyka i dziewczynkę, sprawnie pokonywały „Mini tor przeszkód”, brały udział w konkurencjach „Niesforne jabłuszko” oraz „Celny rzut”. W przerwach między zabawami dzieci częstowały się łakociami i owocami. Na zakończenie uroczystości odbyło się honorowe wręczenie odznak SUPER PRZEDSZKOLAKA.
WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH PRZYJACIÓŁ, BEZTROSKICH ZABAW, RADOŚCI I UŚMIECHU OD UCHA DO UCHA.

p. Maryla i p. Magda