Wycieczka do Stacji Uzdatniania Wody

Stację Uzdatniania Wody odwiedziliśmy w związku z prowadzoną kampanią „Nie wrzucaj śmieci do sieci”.Dowiedzieliśmy się jaką drogę pokonuje woda od studni do naszej szkoły i naszych domów, w jaki sposób i dlaczego należy oszczędzać wodę, czego nie można wrzucać do kanalizacji.

Wycieczka do Gdyni

 Tego dnia ciężko było wstać, bo wyjechaliśmy bardzo , bardzo wcześnie .Ale było warto, bo czekało nas wiele atrakcji.W Teatrze Muzycznym oczarowała nas bajka z muzyką graną na żywo. A była to „Pchła Szachrajka”, która złośliwie robiła psikusy innym. Chłopcy byli zafascynowani legendarnym okrętem- muzeum  ORP„Błyskawica”. Z dużym zainteresowaniem oglądali też żaglowce „Dar Pomorza” i „Dar Młodzieży”. Szczególną ciekawostką było Akwarium Gdyńskie, gdzie w bardzo bliskiej odległości oglądaliśmy okazy pochodzące ze wszystkich rejonów świata.Za szkłem na wyciągnięcie ręki pływały zębate piranie i rekin.

 

 

Wykopki ziemniaków.

Tym razem wybraliśmy się na wykopki.Samodzielnie wykopaliśmy pełen kosz ziemniaków. Zanieśliśmy je do ogniska, by upiekły się. Oczywiście odwiedziliśmy znajome zwierzeta. Bociany Tomek i Kasia już odleciały do ciepłych krajów. Ale były świnki Balbinka i Malwinka, kury,kozy , osiołki. Bardzo ucieszyły się na nasz widok.Chyba wiedziały, że mamy dla nich śniadanie.Z dużą radością karmiliśmy zwierzęta.Potem przyszedł czas na nasze śniadanie. Pyszne były pieczone ziemniaki.Na pamiątkę zrobiliśmy jeżyki z ziemniaków, które będą ozdobą naszych klas.

Pasowanie uczniów.

2 października 2019 r. ośmioro pierwszoklasistów zostało przyjętych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 19. Życzymy mnóstwa powodów do radości, fajnej, zgranej klasy. Życzymy odkrywania swoich zainteresowań i pasji, nawiązywania nowych przyjaźni. Powodzenia !!!

Dzień Głośnego Czytania

W dniu 30 września 2019r przedszkolaki z grupy I i II obchodziły ,,Dzień Głośnego Czytania ze Słodziakami”

Wyjazd do Sianowa

Wycieczka do Rejonowego Zakładu Odzysku Odpadów w Sianowie.            Zapoznaliśmy się tu z metodami zagospodarowania i przetwarzania odpadów, a także zasadami segregacji odpadów. Mogliśmy zobaczyć , co dzieje się ze śmieciami , które opuszczają nasze domy.Dowiedzieliśmy się ,dlaczego tak dużą wagę przywiązuje się do segregowania śmieci.